Stand-up komička Lucie Macháčková popsala své zážitky z Tinderu, při čtení její knihy se budete smát nahlas

01.01.2023 | Recenze
Stand-up komička Lucie Macháčková popsala své zážitky z Tinderu, při čtení její knihy se budete smát nahlas

Populární stand-up komička Lucie Macháčková před pár týdny vydala svou první knihu s názvem Historky z Tinderu. Jedná se o příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Ve své knize se vrací do své minulosti, či minulosti svých přátel, a vzpomíná na randění skrze seznamovací aplikace. Pokud se jste se přebrodili přes několik nepovedených vztahů, nemusíte se obávat, autorka vás ve své knize přesvědčí, že v tom nejste sami.

Lucie nás provádí nespočetným množstvím historek, kterých se účastnila díky domluvě na seznamovacích aplikacích nebo speed datingu, a seznamuje nás s mnoha rozdílnými muži. Muži, kteří mají svá ALE. Bohužel někdy se ta ALE objeví později, ale za mě si s tím autorka nebo její přátelé relativně vždy dobře poradili. Při čtení této knihy se hodně nasmějete a k humorné nádechu knihy také napomáhají různé tabulky, konverzace, nebo seznamy, které jsou součástí knížky. Například tabulka, která se zaměřuje na Souboj pohlaví aneb Když dva dělají totéž, společnost tomu dá zcela jiný kontext dle jejich genitálií. Prošedivělé vlasy – to znamená, že žena je označena prakticky za stařenu, ale muž za šarmantního a nestárnoucího George Clooneyho.

Kniha je přesný typ stand-up humoru, takže očekávejte při čtení cynický pohled na randění, ale také opravdu perfektní humorný nadhled. I když věřím, že si často budete říkat: „Díky bohu, že jsem to nebyla já.“ Párkrát jsem se sama při čtení i zamyslela nad věcmi, které mě normálně nenapadly. Je pravdou, že okázalé romantické gesto před davem cizích lidí ocení opravdu málokdo, ale v romantických filmech zjihne nejedno dívčí srdce. Asi nejvíce mně však pobavila historka, když autorka v jednu dobu tak nějak randila se dvěma muži najednou. Až knihu vezmete do ruky a dočtete až k této historce, určitě pochopíte :)

Knížka se čte opravdu dobře a docela rychle, styl psaní je jednoduchý, takže i když nejste třeba zdatný čtenář, nemusíte se bát. Pokud máte chuť se zasmát, užít si příjemné odpoledne, či si třeba zavzpomínat na své časy na seznamkách, tato kniha je tou správnou volbou.

Text: Tereza Malá
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

31.05.2023 | Ostatní

Pavel Tomeš je nejen stand-up komik, ale také spisovatel a sám sobě nakladatelem. Jeho poslední kniha získala Kosmas Cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery

30.05.2023 | Rozhovory

Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

29.05.2023 | Ostatní

Své příběhy nepovažuji za čistokrevnou romantiku, označila bych je spíš jako společenské romány, říká Ruth Kvarnström-Jonesová

28.05.2023 | Rozhovory

C. J. Tudor napsala sbírku hororových povídek, při jejichž čtení vás bude mrazit v zádech. Skutečnost však může být mnohem znepokojivější než fikce

27.05.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.