Objevte svět komiksů, vyměňte laskavé a přemýšlivé záležitosti za mangy plné napětí a zločinu

31.12.2022 | Knižní zajímavosti
Objevte svět komiksů, vyměňte laskavé a přemýšlivé záležitosti za mangy plné napětí a zločinu

Svět značky Gate a jejích manga komiksů se díky oblíbenosti rozrůstá o nové a nové tituly. A příští rok bude také velmi štědrý. Abych pravdu řekla, já se nemůžu dočkat. Laskavé a přemýšlivé záležitosti totiž nakrátko vystřídají mangy plné napětí a zločinu. A na co se tedy můžeme těšit?

 

Psycho-Pass: Inspector Shinya Kogami
Třídílná série Psycho-Pass z pera scenáristky Goto Midori a palety ilustrátorky Sai Natsuo vypráví příběh inspektora Kogamiho a jeho pátrání po nelegálním obchodování s orgány.

Celá série je prequelem stejnojmenného animovaného seriálu, který začal vycházet v roce 2012. Prostřednictvím mangy se ocitáme ve světě budoucnosti, kde o životě každého člověka rozhoduje jeho psycho-pass, jakýsi monitor duševního stavu, který na základě stresu a dalších faktorů určuje index zločinnosti – laicky řečeno měří, zda je někdo v psychickém rozpoložení na spáchání zločinu. Pokud ano, zasahuje úřad veřejné bezpečnosti, který má za úkol zastavit zločin ještě před tím, než proběhne… a na potenciálním pachateli vykonat rozsudek.

Inspektor jednoho dne se svým týmem narazí na případ nelegálního obchodu s orgány, na případ, který je opravdu komplikovaný a jeho důsledky jsou přímo děsivé.

Mars Red
V příštím roce se můžete těšit na pětidílnou temnou sérii od spisovatele Fujisawy Buna a ilustrátorky Karakary Kemuri. Série se pohybuje na pomezí fantasy a sci-fi žánru, odehrává se v minulosti a skrývá v sobě nadpřirozeno, romanci i akci. Navíc, stejně jako předchozí série má i tato vlastní televizní podobu – animovaný seriál, jež byl uveden v roce 2021 a je mimo jiné označen žánrem shonen (pro chlapce).

Jak jsem již psala, v příběhu se nacházíme ve dvacátých letech 20. století, ve světě, v němž je známým faktem, že se mezi lidmi pohybují i upíři. Nyní ovšem počet upírů roste a spolu s tím se objevuje záhadný zdroj umělé krve zvaný Ascra. Japonská vláda cítí, že je potřeba zasáhnout a vytváří v rámci armády jednotku s názvem Code Zero, aby potlačila narůstající upíří moc. A jaká je lepší cesta k řešení upírské krize než využití jejich vlastního druhu?

Brutal: Confessions of a Homicide Investigator (Zpovědi vyšetřovatele vražd)
Příští rok nás určitě čeká ještě jedna akční a OPRAVDU brutální pecka. Tato manga v sobě snoubí žánr hororu, detektivky, thrilleru a záhady a brousí si zuby výhradně na dospělé čtenáře, což je asi jasné i z jejího názvu, vskutku se nejedná o čtení pro slabé povahy (a žaludky). V zahraničí je série velmi oblíbená a drží si hodnocení přes 80 %.

Ústřední postavou čtyřdílné manga série je detektiv z oddělení vražd Hiroki Dan, který má policejní kariéru doslova v krvi, neboť jeho otcem je bývalý policejní náčelník. Jako policejní vyšetřovatel dosahuje úspěchů a jeho kariéra je opravdu dobře rozjetá, navíc je to muž pohledný a talentovaný, na první pohled dokonalý vyšetřovatel. To ale není vše. Hiroki Dan má totiž zaměstnání dvě. V souvislosti se svou detektivní prací totiž občas cítí, že je potřeba vzít spravedlnost do vlastních rukou, a tak si udržuje skrytou identitu jako sériový vrah, který má na svědomí stovky vražd lidí, na něž podle jeho mínění nedosahuje zákon.

Dívka ze země Venku
Aby toho nebylo málo, v lednu 2023 nás navíc čekají ještě tři nové díly mangy Dívka ze země Venku. Jak se bude dál vyvíjet příběh Šivy a pana učitele? Sedmý až devátý díl nás přivedou zase o krok blíž k rozuzlení celého příběhu, ale nebojte, tím to ještě nekončí.

Text: Lucie Dvořáková
Foto: Kateřina Svobodová

Nepřehlédněte

Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

31.05.2023 | Ostatní

Pavel Tomeš je nejen stand-up komik, ale také spisovatel a sám sobě nakladatelem. Jeho poslední kniha získala Kosmas Cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery

30.05.2023 | Rozhovory

Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

29.05.2023 | Ostatní

Své příběhy nepovažuji za čistokrevnou romantiku, označila bych je spíš jako společenské romány, říká Ruth Kvarnström-Jonesová

28.05.2023 | Rozhovory

C. J. Tudor napsala sbírku hororových povídek, při jejichž čtení vás bude mrazit v zádech. Skutečnost však může být mnohem znepokojivější než fikce

27.05.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.