Někdo to rád žhavé

17.08.2022 | Knižní zajímavosti
Někdo to rád žhavé

Prázdniny jsou stále ještě v plném proudu, letní svršky, plavky a opalovací krém je již stálou výbavou plážových tašek společně s piknikovou dekou. Nezadané kamarádky vám neustále vypráví o letních žhavých románcích s pikantními detaily. Toužíte také po něčem vzrušujícím? Odhoďte stud, zábrany a ponořte se do příběhů žhavějších, než rtuť teploměru v pravé poledne. (text: Adriana Šťastná, foto: Štěpánka Levá)

Geneva Lee, autorka několika románových bestsellerů, přichází s erotickým románem, který je svým názvem jako stvořený pro letní pokušitelky. Chtíč je pokračováním její předešlé knihy Vášeň, kde se čtenářky znovu setkávají s Clarou Bishopovou. Ta se snaží vzpamatovat po těžkém rozchodu s princem z Cambridge. Brzy na to se jí do rukou dostanou dopisy, jež v dobré víře před ní její kamarádky ukrývaly. Oba se nakonec usmíří a začínají novou životní etapu v Notting Hillu, bohužel ani to netrvá věčně. Objevuje se totiž opět Clařin bývalý psychopatický expřítel a zhrzená Pepper a ani královská rodina nezůstávájí pozadu. Jejich vztah tak čelí mnoha různým zkouškám a je jen na nich, zda je společně zvládnou překonat.

Bez povšimnutí nesmí zůstat ani Nikki Sloane se svými hříšnými příběhy. K Třem (s)prostým pravidlům a Třem drsným lekcím si tentokrát připravila novinku v podobě Tří drobných chybiček. Vše se, jak jinak, točí okolo sexu, hříchu a rozkoše, který není jen zdrojem příjmů, ale také velkým koníčkem. Je tu stále jedna žena, po které tolik touží a ona se nenápadně vzdaluje. Chce ji však natolik, že je ochoten přijít o své dlouholeté vybudované impérium. A pak je tu ona – na první pohled (po)slušná dívka. Stačila jedna temná noc, a i ona odhodila své zábrany a vrhla se do klína cizího muže.

Není to tak dlouho, co Kate Stewart přispěchala se svými novinkami, které se velmi brzy staly oblíbenými, ať už se jednalo o Kluka napravo či Hejno havranů. A právě Exodus  je tak dalším dílem série Havraního bratrstva. Znovu se tak setkáváte s Cecílii, která si v sobě nese šrámy na duši a zlé vzpomínky spojené se svými kluky. Všichni ji varovali a ona si stejně nedala říct. Společně s ostatními si musí odpykávat svůj vlastní trest a ví jediné – ve lži už dál žít nechce.

Pokud uvítáte i něco naprosto nevšedního a zcela originálního, budete možná lehce zaskočeni erotickým románem, který je moderním převyprávěním mýtu o Hádovi a Persefoně. Tolik opěvovaná a oblíbená Persefona Dimitriouová má v plánu uprchnout z ultramoderního města Olymp. Vše se zkomplikuje tím, že ji matka nechá bez varování zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města. V tu chvíli se jako jediné řešení nabízí útěk do zakázaného dolního města, kde bude muset uzavřít smlouvu s mužem, který je stejně tak temný jako jeho minulost.

I on brzy pochopí, že Persefona je mu více než k užitku, protože se díky ní může po mnoha letech konečně pomstít. Brzy na to zjistí, že v něm probouzí tak silnou vášeň a touhu, za kterou je ochoten rozpoutat klidně i válku s celým Olympem, a to jen kvůli tomu, aby si ji nechal jen sám pro sebe. A přesně taková je novinka od Katee Robert Neonoví bohové.

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.