Romantické příběhy ovládly léto

23.08.2022 | Knižní zajímavosti
Romantické příběhy ovládly léto

I když období letních dovolených se pomalu chýlí ke konci, můžete si vzpomínky na příjemné chvíle poznávání nových krajů a válení se někde u vody prodloužit v romantických knihách. K těmto dnům zalitým sluncem totiž nepochybně patří bezstarostné, romantický příběhy, jež bez ohledu na všechny strasti, které budou muset protagonisté překonat, vždy dobře skončí. 

Dovolte mi, abych vás vzala na pouť skrze ty nejlepší knihy pro ženy a dívky, jež se tuto letní sezónu objevují na pultech českých knihkupectví. Vězte, že ani v jedné z těch několika knih, které vám záhy představím, nebude chybět humor, výborné postavy i přidaná hodnota. Vždyť nejlepší přítelkyní každého zarytého knihomola je právě nádherná, novotou zářící kniha, kterou si může směle zabalit na jakékoliv dobrodružství či jen na relaxační víkend někde na chatě. Nemějte strach, o perfektní společnici do každé situace nebude nouze, letošní nálož novinek je opravdu obrovská, a tak spíše nebudete vědět, po jaké sáhnout dříve!

Romantické komedie jsou trendem dnešní doby
Sousloví romantická komedie si většina lidské populace spojuje spíše s kinematografickým průmyslem, ale v poslední době i u nás prorazil trend její knižní podoby. Vězte, že knížky, které vám teď představím, vám zaručeně dokážou zvednout náladu a vytáhnout vás z jakékoliv nepohody. Moje (tak trochu) fingovaná svatba  je volným pokračováním oblíbené série Můj (tak trochu) komický románek, jehož první díl si s nádechem oblíbené Bridget Jonesové rychle získal oblibu mezi početnou čtenářskou základnou. V případě, že sami holdujete lehce humornému pohledu na každodenní eskapády partnerského života, tak vězte, že tato série je pro vás to pravé ořechové!

Ex v éteru je celosvětový bestseller, jenž si konečně našel cestu i do našich luhů a hájů. Vhled do moderátorské profese i poutavý vztahový vývoj mezi ním a ní činí z knihy něco, co nebudete chtít dát z ruky. K tomu všemu si přidejte ještě vtipné popichování mezi protagonisty a čtivý styl, kterým je příběh vypravován, a dostanete skvost, s nímž rádi strávíte nejeden příjemný okamžik. Kromě úžasného vnitřku na vás čeká neméně působivý zevnějšek, který bude dozajista hodnotnou chloubou vaší knihovničky.

Romantika s vážnější tematikou
Kdo by neznal populární kultovní snímek Zaříkávač koní, kombinující lásku k majestátním zvířatům spolu s vážnější rodinnou tragédií a rodícím se vztahem, kdy si k sobě na první pohled dvě odlišné osobnosti pomalu nacházejí cestu. Toto vše se odehrává v nádherných kulisách malebné přírody. V případě, že se řadíte mezi příznivce shora popsaného, by vám určitě neměl uniknout román Nory Welling s názvem Vše, co k tobě cítím, který si vyjma výše zmiňovaného bude pohrávat i s poměrně velkým kulturním rozdílem obou charakterů. O bouři emocí a nějaké to životní moudro samozřejmě nebude nouze. Vydejte se objevovat krásu andaluských koní i citlivé pouto, rodící se mezi dvěma zcela rozdílnými lidmi, které dohromady spojí sebevražda blízké osoby.

Léto lásky se i přes svůj poměrně klišé název, který se tváří jako tuctový románek, pokusí vyprávět poměrně složitý příběh o velké ztrátě, těžkostech života a znovunalezení sebe sama. Rodinná tragédie donutí Hope, aby se přestěhovala z rušného, příležitostmi nabitého New Yorku zpátky do rodného Lynwood Falls, místa, kde lišky dávají dobrou noc. To, co se zpočátku zdálo jako kruté hrátky osudu se postupně mění na něco, co dívce úplně změní její dosavadní život, a to v tom nejlepším smyslu slova. Krásně sepsaný počin o hledání a naplnění vytyčených cílů ve snaze dosáhnout partnerského a profesního štěstí.

Zpátky do lavic aneb Novinky z vysokoškolského prostředí
Milostné příběhy zasazené do prostředí univerzitních kampusů v poslední době rapidně nabírají na popularitě, ale jak mezi záplavou lákavé nabídky rozeznat skutečné klenoty? Upřímně doufám, že i na tuto otázku vám pomohu najít odpověď, neboť se společně mrkneme na zoubek dvěma novým nadějím, které byste při návštěvě vašeho oblíbeného knihkupectví rozhodně neměli nechat ležet ladem. Pojďme se do toho tedy pustit.

Spálené mosty vás vezmou až do dalekého amerického Fletcheru, v jehož srdci se nachází útulné univerzitní městečko. Ella Johnsová je připravená začít svůj život od píky, zapomenout na staré křivdy, neduhy a nezdary a plně se ponořit do studia, které později zcela jistě předurčí její profesní dráhu. Na své vysokoškolské štrece potká zamračeného, zprvu nesympatického Chasea, jenž je na první dobrou ztracen ve své vlastní verzi pekla. Holky jako je ona nerandí s chlapci jako je on, i přes tento propastní rozdíl ji k němu něco zoufale táhne, touží mu pomoct a vyhnat běsy z jeho všedních dnů. Jenže dokážou k sobě dva naprosto odlišní lidé najít cestu, nebo utonou ve studnici svého strachu?

Naproti tomu ve druhém románu s názvem Polib mě  se přesuneme na floridské pobřeží do území věčného léta a pohody. Ivy a Ryan jsou jako dva odlišné póly magnetu, každý pochází z jiné sociální vrstvy, každého sužují jiné problémy. Ti dva se neměli nikdy potkat, ale i přesto na sebe nějakou zvláštní náhodou narazili. Ona je zajištěnou dědičkou, on zase klukem z problémové rodiny, se kterým se život příliš nemazal. Jenže když se poprvé potkají, něco mezi nimi zajiskří. Může z pouhé chemie vzniknout vážný vztah co vydrží?

Tohle léto bude po všech stránkách velmi čtivé
Milí čtenáři, pokud jste se pročetli až sem, tak vám srdečně gratuluji. Jak jistě sami vidíte, výčet těch nejžhavějších novinek téhle sezóny si vyžádal nejednu stránku, nicméně vězte, že opět bude z čeho vybírat a že si na své přijde jakýkoliv čtenář. Nezáleží tedy na tom, zda jste začátečník v oboru a s romantickými počiny teprve začínáte, zda jste zkušený matador, který má v tomto ohledu leccos načteno. S ohledem na širokospektrální záběr budete spokojeni.

Teď už jen stačí poznačit si svého favorita či favority, vyzvednout si ho v nejbližším knihkupectví a poté strávit pár ničím nerušených chvil s nosem zanořeným do písmenek. Víte, co se říká? Čtenář prožije tisíce barvitých životů, kdežto nečtenář pouze jeden. Tak proč si upírat požitek a radost ze skvělé knížky, která vám umí vykouzlit úsměv na tváři? Udělejte si osvěžující koktejl, zásobte se opalovacím krémem a oblíbenou zmrzlinou, já doporučuji vanilkovou s kousky sušenek, a vydejte se vstříc dobrodružství, které na vás již netrpělivě čeká.

(text: Anastasja Vištalová, foto: Štěpánka Levá)

Nepřehlédněte

Chtěl jsem vytvořit nové ztělesnění upíra, který se od ostatních liší, říká Victor Dixen a proměnil krále Slunce v despotického vampýra

27.11.2022 | Rozhovory

Knihy, které skrývají tu správnou dávku motivace, nemusí být jen od známých autorů jako je Matt Haig nebo Mark Manson

26.11.2022 | Knižní zajímavosti

Tři kila a 1150 stran. Obsáhlá historická práce o Hitlerovi a třetí říši obsahuje řadu překvapivých odhalení, říká překladatel Martin Pokorný

25.11.2022 | Rozhovory

Autobiografický román Náraz od trojice německých autorů je o Berlíně osmdesátých let s příměsí tehdejšího Československa

24.11.2022 | Recenze

Po výhře v povídkové soutěži bylo psaní intenzivnější, říká nevystupující stand-up komik Michal Ježek

23.11.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.