Hillary Clintonová a Louis Pennyová spolu napsaly thriller

18.08.2022 | Ostatní
Hillary Clintonová a Louis Pennyová spolu napsaly thriller

Rozdílnější by být nemohly. Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, zvyklá na davy fotografů, rozhovory do médií a nenávistné komentáře. A vedle ní tichá, elegantní spisovatelka Louise Pennyová, která většinu času tráví v klidu kanadské přírody, kde píše své poklidné detektivky. Přesto jsou tyhle dvě ženy nejlepší kamarádky a společně napsaly skvělý thriller Vláda teroru. (text: Radek Blažek, foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group)

Hillary Clintonová je vášnivá čtenářka, jejíž nejoblíbenějším oddechovým čtením jsou detektivky s šarmantním inspektorem Gamachem. Když jí kamaráda nabídla, že ji seznámí s autorkou právě této série, Louise Pennyovou, samozřejmě okamžitě souhlasila. I když Clintonová říká, že ve zralém věku už se špatně navazují nová přátelství, z jednoho večera se vyklubala série společných večeří, odpoledních posezení u kávy a dlouhých telefonátů, při nichž se bývalá americká politička a kanadská spisovatelka nenápadně staly nejlepšími kamarádkami.

Pennyová v té době ztratila manžela a Clintonová prohrála prezidentské volby, takže se vzájemně ve svém zármutku podržely a sdílením bolesti ji samozřejmě umenšily. Během jednoho takového dlouhého rozhovoru se Clintonová vyznala ze svých strachů v křesle ministryně zahraničí, a právě z jejích nočních můr se zrodil nápad na thriller z nejvyšších pater politiky. Na thriller Vláda teroru, v němž však nevystupuje žádný superhrdina či agent, jak jsme zvyklí. Hlavní hrdinkou je ministryně zahraničí kolem padesátky, která nosí stahovací prádlo, a když ve světě dojde k sérii teroristických útoků, myslí v první řadě na osud svých blízkých. Tato lidská tvář a přitažlivá obyčejnost hlavní hrdinky, až je vysokou političkou, je pak jednou z předností knihy.

Vláda teroru vznikala během první vlny pandemie, kdy lidé chtě nechtě zůstali doma. Hillary Clintonová a Louise Pennyová tak měly spoustu volného času a psaly a psaly. Louise Pennyová prý pobývala doma v pyžamu s kanadským losem, které se Hillary natolik zalíbilo, že si ho taky objednala.

Říká se, že psaní je terapie, a Hillary i Louise to mohou potvrdit. Pravidelné telefonáty a práce na knize je natolik zaměstnaly, že to předešlou bolest zcela utišilo. A čtenáři se díky jejich přátelství mohou těšit na kvalitní a napínavý thriller, který se okamžitě po vydání v zahraniční stal bestsellerem číslo jedna.

 

Nepřehlédněte

Dekadentní fantasy příběh jiskří sexuálním napětím a je plný šťavnaté magie

29.09.2022 | Recenze

Michal Viewegh oslaví šedesáté narozeniny a zúčastní se udílení státních vyznamenání na Pražském hradě

28.09.2022 | Ostatní

Martin Pilař: Abych vydal druhou audioknihu, prodal jsem auto

27.09.2022 | Rozhovory

Oceňovaná kniha inspirovaná životem Williama Shakespeara, jeho jméno v ní však nenajdete

26.09.2022 | Knižní zajímavosti

Hana Robinson: Ráda bych šla na skleničku s Alenou Mornštajnovou

25.09.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.