Vzrušující příběh z počátků kriminalistiky

28.08.2022 | Ostatní
Vzrušující příběh z počátků kriminalistiky

Píše se rok 1893. V Londýně řádí nepolapitelný Jack Rozparovač a případ sériového vraha se objeví také ve Vídni. A možná ještě děsivější! Autor světového bestselleru Katova dcera přichází s novým thrillerem Hrobník. (text: Radek Blažek, foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group)

Když je ve vídeňském Prátru nalezeno tělo mladé ženy probodnuté kůlem, vídeňská policie si s tím neví rady. A navíc nezůstane u jedné zavražděné, velmi záhy je objevena další probodnutá služka. Od dávných dob byli nebožtíci tímto způsobem drženi ve svých hrobech, aby neškodili živým. Řádí snad ve Vídni vrah věřící v upíry? Zastaralé policejní metody na zvráceného vraha zaručeně nestačí a hrozí, že unikne trestu.

Naštěstí je ale k případu povolán mladý policista Leopold von Herzfeldt. Leopold vlastní fotoaparát, umí odebírat otisky prstů a podle moderních příruček z Ameriky a Francie ví, jak zabezpečit místo činu, aby mu neunikl ani ten nejmenší detail. A navíc se nebojí povolat ke spolupráci hrobníka Augustina Rothmayera, pravého odborníka na vše, co souvisí se smrtí.
Jenže, když se najde tělo další mladé ženy, Leopold ví, že musí vyzkoušet všechny osvědčené i experimentální metody, aby vraha dopadl. Starší kolegové totiž moderním kriminalistickým způsobům nevěří, a co hůř, vrah číhá mnohem blíž, než policie tuší!

Autor Oliver Pötzsch je novinář a filmový scenárista, kterému jeho historické romány získaly věhlas daleko za hranicemi Německa. Proslavil se především bestsellerovou ságou Katova dcera, kterou napsal na základě rodokmenu vlastní rodiny. Pochází totiž z dlouhé linie katů. Ve své nové knize Hrobník však vyměnil drsný středověk za elegantní Vídeň konce 19. století, tančící v rytmu valčíku.

Právě tato přelomová doba, která přinesla spoustu nových objevů a vynálezů, je to, co knize dodává jedinečnou atmosféru. Ze stránek úplně slyšíte bzučící elektřinu, rámus prvních aut i tradiční koňské povozy. Ať už jste od autora něco četli, nebo ne, Hrobník je kniha, kterou si nesmí nechat uniknout žádný fanoušek detektivek!

text: Radek Blažek, foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group)

Nepřehlédněte

Chtěl jsem vytvořit nové ztělesnění upíra, který se od ostatních liší, říká Victor Dixen a proměnil krále Slunce v despotického vampýra

27.11.2022 | Rozhovory

Knihy, které skrývají tu správnou dávku motivace, nemusí být jen od známých autorů jako je Matt Haig nebo Mark Manson

26.11.2022 | Knižní zajímavosti

Tři kila a 1150 stran. Obsáhlá historická práce o Hitlerovi a třetí říši obsahuje řadu překvapivých odhalení, říká překladatel Martin Pokorný

25.11.2022 | Rozhovory

Autobiografický román Náraz od trojice německých autorů je o Berlíně osmdesátých let s příměsí tehdejšího Československa

24.11.2022 | Recenze

Po výhře v povídkové soutěži bylo psaní intenzivnější, říká nevystupující stand-up komik Michal Ježek

23.11.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.