GATE otvírá bránu do světa komiksů a mangy, vydejte se s nimi do dosud neprobádaných končin

05.10.2022 | Knižní zajímavosti
GATE otvírá bránu do světa komiksů a mangy, vydejte se s nimi do dosud neprobádaných končin

Nová nakladatelská značka z universa Našeho nakladatelství přináší všem tuzemským příznivcům mangy a klasických komiksů ty nejlepší kousky z Japonska, USA, Evropy, a dokonce i od českých tvůrců.

Pojďme se společně podívat na několik pomyslných želízek v ohni, které pod značkou GATE dosud vyšly. Společně zavítáme na daleký asijský kontinent a představíme si ty nejlepší mangy, které zkrátka budete chtít číst. Vydejme se do dosud neprobádaných končin, naše výprava za dobrodružstvím startuje právě teď.

Sbohem má růžová zahrado, či Zdál se mi zase ten stejný sen ukazují sílu ženství!

Sbohem má růžová zahrado vás vezme do viktoriánské Anglie. Právě tam přijíždí mladá Japonka, která si zde touží splnit svůj sen a vydat knihu. Nicméně stejně jako mnohé jiné ženy před ní se i ona potýká s předsudky, které vůči osobám něžného pohlaví panují. Naštěstí jí v těžké situaci zkříží cestu bohatá, leč velice srdečná paní Alice. Mezi dívkami se postupně vyvíjí něco více nežli jen přátelství, a tak se s nově vzniklým citem budou muset obě popasovat navzdory společenským konvencím.

Třídílná manga Zdál se mi zase ten stejný sen přináší příběh o dospívání, životních změnách, odvaze a pokoře. Příběh, který je plný moudrosti a postav, které čtenáři přirostou k srdci a na které bude dlouho vzpomínat. Při čtení této mangy se možná přistihnete, jak se vy sami zamýšlíte nad tím, co vlastně pojem skutečné štěstí znamená. A také možná zjistíte, že opravdový přítel vůbec nemusí být ve vašem věku a dost možná nemusí být ani člověkem… Tato adaptace populárního stejnojmenného románu vás dojme a pohladí po duši.

Vzhůru do fantastických světů a ještě dál!

Dívka ze země Venku je opravdovým esem v rukávu. Svou detailní, temnou kresbou, ale především příběhem se silnou morální hodnotou, upoutá pozornost nejen fajnšmekrů, ale i těch, kteří s mangou teprve začínají. Můžete se těšit na silné vyprávění o dvou bytostech, jež se neměly nikdy potkat… V této manze se seznámíte s malou dívkou jménem Šiva a prokletou bytostí, jejím ochráncem, jehož přezdívá „pan učitel“. Jednoho k druhému váže silné pouto. Má to ale háček. Nesmí se navzájem dotknout. Kdysi dávno totiž byly dvě země, oddělené vysokou zdí. V zemi Uvnitř žili lidé a v zemi Venku prokleté bytosti. Každého, kdo vstoupil do země Venku, čekal trest. Přesto se jednoho dne Šiva ocitne v zemi Venku.

Na závěr této krátké výpravné exkurze japonskou literární kulturou jsem si pro vás připravila pomyslný dezert, který představuje Ghibliotéka. Tohle vymazlené dílko mají na starosti fanoušci japonského animovaného filmu, a tak v něm najdete typické kresby i hlášky právě z Japonska. Dozvíte se o 24 hlavních filmech i o tvůrcích ze Studia Ghibli to nejzajímavější, a přitom se budete kochat těmi půvabnými i dramatickými obrázky v nezaměnitelném stylu. Pokud je vám tento svět blízký, vězte, že Ghibliotéka by ve vaší knihovně rozhodně chybět neměla. Především milovníci J-popu či japonské animované tvorby budou blahem bez sebe.

text: Anastasja Vištalová
foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

31.05.2023 | Ostatní

Pavel Tomeš je nejen stand-up komik, ale také spisovatel a sám sobě nakladatelem. Jeho poslední kniha získala Kosmas Cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery

30.05.2023 | Rozhovory

Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

29.05.2023 | Ostatní

Své příběhy nepovažuji za čistokrevnou romantiku, označila bych je spíš jako společenské romány, říká Ruth Kvarnström-Jonesová

28.05.2023 | Rozhovory

C. J. Tudor napsala sbírku hororových povídek, při jejichž čtení vás bude mrazit v zádech. Skutečnost však může být mnohem znepokojivější než fikce

27.05.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.