Popusťte uzdu své fantazie a ponořte se do žhavých romancí, u kterých se budou červenat i nejotrlejší z vás

17.09.2022 | Knižní zajímavosti
Popusťte uzdu své fantazie a ponořte se do žhavých romancí, u kterých se budou červenat i nejotrlejší z vás

Složité vztahy, divoké dobrodružství, příběhy plné přátelství, ale také intriky a notná dávka erotiky. Romány pro ženy nemusí být vždy jen tuctovým příběhem, který je na první dobrou předvídatelný, ale naopak mohou často nabízet prostor pro relax, popuštění uzdy vlastní fantazie a dokážou příjemně překvapit.  A přesně do této kategorie bychom mohli zařadit žhavé novinky, které potěší ženy všech věkových kategorií a zpříjemní mnoho nejen letních večerů, ke kterým knihy prostě patří. A to bez debat.

Z novinky v podobě románu, ze kterého doslova erotika tryská už jen při pohledu na obálku, budou mít radost hlavně dámy milující příběhy plné tajuplných představ. Nemůžeme vám slíbit, že nenarazíte na slova, které se občas stydí vyslovit některé ženy i před svými nejlepšími kamarádkami, ale jedno vám slíbit můžeme. Bude to jízda. Rina Kent představuje svůj debut s názvem Zvrhlý král , jenž je součástí série Královská elita a poodhaluje první díl z očekávané trilogie, a my věříme, že nezklame.
Čtenářkám představí svět dívky, která udělala osudovou chybu. Netrvá dlouho a ta se jí velmi brzy vrací zpět i s bonusem navíc. Aiden King je totiž alfa samcem a moc dobře si je svého postavení vědom. Dívky po něm touží, jemu to samozřejmě lichotí a rád toho zneužívá. V první řadě ale musí potrestat tu, která porušila pravidla a zbytečně vyčnívá z řad ostatních obdivovatelek. Romance o králi je tak ideální i pro mladé čtenáře, i přesto, že se sem tam mohou objevit situace, které jsou lechtivé. Ostatně to je určitě to, co všichni od erotického románu očekávají.

Sny v nás  je příběhem a rovněž druhým dílem románu ze série V nás od mladičké německé autorky Anny Savas. Ta se musela s lítostí a těžkým žalem vzdát snu o baletní kariéře. Ve chvíli, kdy se navíc dozví o nevěře svého přítele s její nejlepší kamarádkou, má jasno. Chce za každou cenu zmizet. Jediným útočištěm se jí tak stává daleká Faerfaxská univerzita, od které si slibuje především možnost nově začít. Nic ale není tak růžové, jak si vysnila a celou, už tak šílenou, situaci komplikuje navíc její bezohledný spolubydlící a frajírek Julian. Jako většina mužů i on se rád nechává obklopovat dámskou společností a přítomnost Lily pro něj není zrovna výhrou v loterii. A jak už to tak bývá, netrvá dlouho a začíná být ještě hůř. Studium a práce na společném projektu je ale sblíží víc, než by oba ve skutečnosti čekali a je jen otázkou času, kam budou nakonec směřovat. Každý sám, nebo snad společnou cestou?

Sarah Sprinz zase rozšířila svou dosavadní tvorbu o další díl romantické série, tentokrát s názvem Co když uvěříme. Vypráví životní příběh mladé dívky z farmy. Ta díky svému nadání a talentu má možnost splnit si svůj velký sen a začít studovat na univerzitě ve Vancouveru kreativní psaní. Vymýšlení příběhů ji bavilo odmalička a nadšení pro tento koníček se tak brzy přehoupnul v něco, co jí dává víc než smysl. Ostatně stejně to vidí i nakladatelství, které ji osloví s nabídkou. Tak zajímavou, že by byla doslova hloupá, kdyby ji odmítla. Její příběh o fanoušky oblíbeném zpěváku Scottu Plymouthovi je doslova trhákem, a tak stojí o vzájemnou spolupráci. Problém nastává ve chvíli, kdy má tu čest a možnost jej poznat osobně. Jedna společná halloweenská noc a oba si vzájemně padli do oka. Ona teď stojí před těžkým rozhodnutím. Brzy na to ale Hope zjišťuje, že její fanfikce není úplně daleko od reality, mezi nimi se začíná něco dít a pak je tu také její rodina, na kterou by měla myslet. Vidina peněz od nakladatelství je lákavá a mohla by navíc vyřešit finanční potíže, se kterými se její rodiče potýkají. Nezbývá nic jiného než se rozmyslet, jak pokračovat dál, a jaké jsou vlastně životní priority této mladičké dívky.

Pozadu nezůstaly ani nadějné spisovatelky Bianca Iosivoni a Laura Kneidl, na jejichž další a v pořadí již třetí knihu jistě čeká nejedna skalní fanynka a milovnice série Půlnoční kroniky. Tentokrát tuto young adult beletrii doplnila novinka Temný amulet, která pokračuje v příběhu Roxy a Shawa. Roxy se snaží na maximum užít svou dosavadní práci, ale moc dobře si uvědomuje, že se její konec nenávratně blíží. Touha a snaha soustředit se je jako zbožné přání, které však není vyslyšeno. Se Shawem tráví každou volnou chvíli a on sám se cítí jako znovuzrozený. Nové zkušenosti a zážitky ho nabíjí víc než kdy jindy. Vše se bohužel změní ve chvíli, kdy se dozví, kdo vlastně je. Vyrovnání s vlastním životem a minulostí je pro něj velmi náročné a o to víc, když právě střípky a hluboké rány z minulosti tolik ovlivňují to, co má teprve přijít. Roxy není v bezpečí a možnost šťastného konce je v nedohlednu.

Pokud nakonec toužíte po humorném příběhu, u kterého vám budou cukat koutky smíchy, nesmíte si nechat ujít milý příběh od Jo Watson. Ostatně už název knihy Fakt šílená jako já  je jistou zárukou toho, že o legraci nebude nouze. Život Frankie se točí doslova jen okolo sociálních sítí a neexistuje téměř žádná situace, o které by její fanoušci nevěděli. Telefon pro ni je prostředníkem umožňující se spojit se všemi, kdo tolik touží po její přítomnosti – sledujícími. Vše se ale změní ve chvíli, kdy ze sebe tato instagramová Frankie udělá doslova pitomce a veřejně se ztrapní rozchodem se svým bývalým přítelem. Samozřejmě jako správná hvězda nebyla jen tak s někým, a o to horší celá tato nepříjemná situace ve skutečnosti je. Všichni sledující se k ní velmi rychle obrátí zády a když už si myslí, že nemůže být hůř, tak se velmi naivně plete. Stačilo, aby došlo k situaci, kdy se nešťastnou náhodou ocitne bez připojení a prožije vše, co patří k internetovému detoxu. Ten jí až nečekaně rychle otevře pohled na svět. Osud zamíchá kartami a jako bonus Frankie do cesty svede roztomilého čtyřnohého kamaráda, který ji potřebuje. Ona se tak znovu ocitá ve světě, který dlouho přehlížela. Začíná si totiž uvědomovat, že bublina, ve které doposud žila, splaskla, a ona by se tak znovu měla postavit na vlastní nohy. Doopravdy začít žít je to, po čem zrovna tolik touží.  Její sledující totiž nebyli její přátelé a rodina, jak si dlouhou dobu myslela, ale spíše přetvářka a parodie odkazující na perfektní život, který je však minulostí.

Nechte se tak unést na vlně životů hlavních hrdinek, které se mohou stát i inspirací pro vaše reálné životy. Koneckonců žádná z nás vlastně neví, co ji ještě čeká. Osudová setkání, ale i trable a těžká rozhodnutí, na které bychom často rády zapomněly, jsou někdy tím, co nás může překvapit, ale i zaskočit.

Text: Adriana Šťastná
Foto: Štěpánka Levá

 

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.