Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

31.05.2023 | Ostatní
Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

Pořádná květnová porce populárně-naučných publikací a životopisů zajímavých osobností udělá nepochybně radost všem zvídavým čtenářům.

Deníky - Alan Rickman
Deníky Alana Rickmana jsou jedinečnou pozvánkou do mysli jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Autor nás bere do svého domova, na výlety po celém světě, k přípravě divadelních her a na natáčení filmů od Rozumu a citu, Smrtonosné pasti, přes Robina Hooda až po filmy o Harrym Potterovi a Královu zahradnici, kterou režíroval.
Universum

Charlie byl vždy v pohodě - Paul Sexton
Charlie Watts byl jedním z nejuznávanějších hudebníků na světě. K Rolling Stones se připojil hned počátkem roku 1963, a po téměř šest desetiletí zůstal jejím srdcem. Byl přemýšlivým, intelektuálním, ale neméně přesvědčivým protipólem svých bouřlivějších spoluhráčů Keitha Richardse, Micka Jaggera a Ronnieho Wooda. A toto je jeho příběh.
Harpercollins

Nové zbraně vlivu – Psychologie přesvědčování i v online světě
Robert B. Cialdini

Tato kniha vás naučí rozeznat manipulace včas: ve spěchu, pod tlakem, s frontou nabručených lidí za zády i mezi kamarády na sociální síti. Nové zbraně vlivu zábavně spojují vědecký výzkum s investigativní prací v autobazarech a call centrech. Podvodníci předvedli Cialdinimu svoje zbraně – a on vám teď předvede, jak se jim bránit.
Jan Melvil Publishing

Zázračná imunita – Pochopte fungování imunitního systému a zlepšete své zdraví
Matt Richtel

V Richtelově podání vypráví imunologie fascinující příběh plný náhod a kontroverzí, lemovaný jednou Nobelovou cenou za druhou. Autor však není lehkomyslným propagátorem „silné imunity“. Pečlivě mapuje různé cesty k tomu, co si všichni přejeme: k delšímu a šťastnějšímu životu bez nemocí.
Jan Melvil Publishing

Geniální potraviny – Jídlem proti únavě, špatné náladě, mozkové mlze a demenci
Max Lugavere

Tohle není další kniha, podle které stačí jíst vejce, ořechy a ryby, a hned budete chytřejší. Geniální potraviny vysvětlují, které geny ovlivňují naši inteligenci a jakým jídlem z nich dostat nejvíc. Přinášejí lahodné recepty a k tomu super jednoduché nápady, co v životě změnit, aby vám to lépe myslelo. Kručí vám v mozku? Začněte ho krmit pořádně!
Jan Melvil Publishing

Síla vděčnosti - Sri Chinmoy
Tato nová sada 55 aforismů Sri Chinmoye nám pomáhá objevit kouzlo vděčnosti a uvědomit si její sílu.
Madal Bal

Umění války - Mistr Sun
Před dvěma a půl tisíci lety byla sepsána kniha Umění války, jejíž myšlenky ovlivňují způsoby vedení válek dodnes. Přesto jejím poselstvím není návod, jak vést vojenské operace, ale to, aby vojska nevedla zbytečnou válku proti Nebi, kterou nelze vyhrát. Ať chceme, nebo ne, válka je významnou součástí našich dějin. Je výhodné jí rozumět.
Dokořán

 

Text: se svolením nakladatelství Universum, Harpercollins, Jan Melvil Publishing, Madal Bal, Dokořán
Foto: Štěpánka Levá

 

Nepřehlédněte

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

Královna českého hororu – Kateřina Surmanová: Autorka bestselleru Šepot z lesa přichází s děsivou novinkou, která se odehrává na jižní Moravě

22.09.2023 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.