Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

29.05.2023 | Ostatní
Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

Květen je na skvělé knihy skutečně štědrý, protože na pulty tuzemských knihkupectví se dostává jedno lákadlo větší než druhé. Pojďme se tedy společně podívat, co nám nadělí. Tato várka novinek pro mladé dospělé je vskutku speciální, čekají nás totiž nejen zajímavé lokace, ale i silný ženský element.

Právě slečny budou hrát tento měsíc prim. Obě knižní pecky, ať už Únik před Houdinim, nebo Anatomie: Příběh lásky, představí dvě svérázné mladé ženy, které se nebojí narušit pár stereotypů jen proto, aby dosáhly svého cíle a bok po boku společně se svými mužskými protějšky studovaly medicínská umění. Pojďme se na oba tituly podívat trochu podrobněji.

Další díl série Po stopách Jacka Rozparovače vás jednoduše nadchne!
Hlavní hrdinka Audrey Rose Wadsworthová je českým čtenářům již důvěrně známá. Young Adult dobrodružná série odehrávající se ve viktoriánské éře, která v sobě snoubí prvky detektivního bádání, romantiky i dobrodružství už si získala mnohé příznivce. Kromě příběhů vás dozajista zaujme obálka a grafické zpracování jednotlivých knih. V předchozích dílech například nechyběly fotografie, které činily čtení o něco bližší realitě a postavy se vám tak mohly dostat pod kůži o něco intenzivněji. Autorka zkrátka umí a série vás jednoduše dostane. Je totiž napínavá od začátku do konce. Audrey je vlastně takový Sherlock v sukních, který se nezalekne nebezpečí a po hlavě se pouští do odhalení vraha. Kerri Maniscalco navíc zasazuje fiktivní dějovou linii do kulis skutečného případu, kdy pracuje s fakty, takže při čtení poměrně často zapomenete, že čtete fikci.

Anatomie: Příběh lásky – další hrdinka, která boří stereotypy
V případě, že se vám líbila série Po stopách Jacka Rozparovače nebo Královna mrtvol, si zamilujete i tuto novinku. Příběhem vás bude provázet sympatická Hazel Sinnetová. Obdobně jako Audrey je i Hazel nadšenou studentkou medicíny bojující za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen. Spolu s hlavní hrdinkou vás čeká detektivní záhada plná dobrodružství, napětí a nečekaných zvratů. Rozhodně si užijete jak skvěle namíchaný koktejl žánrů, tak i sympatickou protagonistku, která vás bude příběhem provázet. Skutečně originální námět a velká dávka čtivosti se postarají o to, že knihu nedáte z ruky, dokud neotočíte poslední stránku.

Text: Anastasja Vištalová
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

Královna českého hororu – Kateřina Surmanová: Autorka bestselleru Šepot z lesa přichází s děsivou novinkou, která se odehrává na jižní Moravě

22.09.2023 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.