Pět inspirativních tipů z knihkupectví: knihy, které vás donutí zamyslet se nad svým životem

30.10.2023 | Tipy na knihy
Pět inspirativních tipů z knihkupectví: knihy, které vás donutí zamyslet se nad svým životem

Dnešní knižní tipy vám pomohou najít vnitřní rovnováhu úvahami o světě, přírodě, umění, i cestě k odpuštění. Východní moudrost vás bude inspirovat – ať už v udržitelné budoucnosti a přístupu k životu, či novou dimenzí fascinujících chutí a vůní při přípravě fermentovaných pokrmů.
 

Půda, duše, společnost: o potřebě souladu lidstva se Zemí
Kumár Satiš

Péče o životní prostředí, snaha o osobní harmonii a prosazování lidských hodnot představují tři nezbytné morální pilíře naší doby. Abychom se zasadili o udržitelnou budoucnost, musíme provést reformu vzdělávání. Kniha je praktickým návodem na to, jak vytvořit prostor pro radikální, a přitom laskavou proměnu našeho myšlení i způsobu života.

Vyšlo v nakladatelství Alferia.

 

Kouzlo fermentace s plísní koji
Rich Shih, Jeremy Umansky

Uznávaní kuchaři Jeremy Umansky a Rich Shih, nejzkušenější a nejzábavnější edukátoři věnující se domestikované plísni koji, vysvětlují, jak můžete rapidně ostařit sýry, uzeniny i další fermenty. Dostaňte se na další kulinářskou úroveň a zapojte nové, jedinečné chutě kvašených pokrmů do domácího či profesionálního vaření. Více než 35 receptů včetně koji popcornu.

Vyšlo v nakladatelství Alferia.

 

Věci, které září
Václav Cílek

Impulsem ke vzniku knihy esejů byly Václavu Cílkovi výpravy do uměleckého prostředí a setkávání s podobně smýšlejícími osobnostmi výtvarného světa, jako jsou Ivan Zubaľ, Erik Binder, Petr Nikl či František Skála. Autor se však nepokouší o kunsthistorické výklady, ale hledá cesty, jak vnímat umění jako další cestu k porozumění světu.

Vyšlo v nakladatelství Dokořán.

 

Chybějící světlo
Nino Haratischwiliová

Nový román od autorky bestselleru Osmý život (pro Brilku). Čtyři kamarádky dospívající v Gruzii na konci 20. století rozdělí neodpustitelná zrada a tragická smrt. V roce 2019 se ženy znovu setkají v Bruselu na retrospektivní fotografické výstavě své zesnulé kamarádky. Podaří se jim po letech najít cestu zpět k sobě?

Vyšlo v nakladatelství Host.

 

Malá poselství Matky Země
Sri Chinmoy

Série 55 inspirujících aforismů o prosté kráse, léčivé síle a všeobjímajícím srdci přírody.

Vyšlo v nakladatelství Madal Bal.
Text: se svolením nakladatelství Madal Bal, Host, Dokořán a Alferia.
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.