Štědrá dávka audioknižních tipů na dárek pod stromeček i pro poslech při vánočním úklidu: Pusťte si do uší ty nejlepší příběhy letošního roku!

20.12.2023 | Tipy na knihy
Štědrá dávka audioknižních tipů na dárek pod stromeček i pro poslech při vánočním úklidu: Pusťte si do uší ty nejlepší příběhy letošního roku!

Hledáte audioknihu, při které vám půjde předvánoční úklid pěkně od ruky? Nebo vymýšlíte dárky na poslední chvíli a hodilo by se vám něco, co nemusí doručovat kurýr, ale přijde vám to virtuálně do e-mailu? V dnešním článku najdete opravdu velkou nálož tipů na knížky k poslechu – od novinek přes vánoční příběhy až po letošní hit Sedm manželů Evelyn Hugo.
 

Vánoční tipy

Matt Haig: Kluk jménem Vánoce
Čte: Ondřej Endru Havlík

Má mnoho jmen, ale vypadá pokaždé stejně – bělovlasý muž s plnovousem, který na Vánoce nosí hodným dětem dárky. Koho by napadlo, že i on kdysi býval malým chlapcem? Existuje spousta vánočních příběhů, ale tenhle o Nikolasovi a elfech je zaručeně ten první...

Timothée de Fombelle: Vango
Čte: Jan Vlasák

Sirotek Vango, kterého jako dítě vyvrhlo moře na ostrůvek u Sicílie, se snaží rozluštit záhadu svého původu. Co je zač, co se stalo jeho rodičům a proč i jemu někdo neustále usiluje o život? A zvládne si uhájit čest pod sílícím tlakem nacismu a bolševismu?

Agatha Christie: Vlastní životopis
Čte: Alena Vránová

I nejprodávanější autorka všech dob se nakonec rozhodla zpřístupnit svůj vnitřní svět formou životopisu. V mimořádné memoárové knize vás pobaví její laskavý ostrovní nadhled, zážitky z cest, líčení typických anglických Vánoc nebo pronikavé úvahy o měnící se roli ženy. 

John Irving: Modlitba za Owena Meanyho
Čte: David Novotný

Každodenní vzpomínka na něj je způsob, jak překonat věčnou smůlu. Životní poustevník John Wheelwright odříkává litanii za neobyčejného spolužáka, jenž mu byl rádcem i vzorem. Rozevlátá paralela s odkazem Ježíše Krista představuje vrchol Irvingovy tvorby.

Taylor Jenkins Reid: Sedm manželů Evelyn Hugo
Čtou: Valérie Zawadská, Tereza Dočkalová, Jakub Koudela

Začínající novinářku zaskočí nabídka stárnoucí hollywoodské hvězdy, která se už léta straní veřejnosti – má sepsat její knižní biografii. Barvitý osud filmové divy vzbuzuje plno otázek, nicméně jedna mladou žurnalistku trápí víc než ostatní: Proč právě ona?

 

Audioknižní novinky
Matt Haig: Holka, která zachránila Vánoce

Čte: Ondřej Endru Havlík

Otec Vánoce má potíže – jeho kouzlo se pozvolna vytrácí. Elfové jsou silně znepokojeni, létající sobi padají z nebe, trollové zuří a Vánocům hrozí zrušení. Naštěstí je tu Amélie: neobyčejná holka z viktoriánského Londýna, která by ještě mohla všechno zachránit...

Alex Ahndoril: Až najdu klíč
Čte: Veronika Lazorčáková

Švédský tandem Lars Kepler přichází s novou krimisérií ve stylu Agathy Christie – a pod novým pseudonymem! Soukromé očko Julie Starková řeší případ podnikatele, který po rodinné trachtaci našel v mobilu snímek svázaného muže s pytlem na hlavě. Koho a proč?

Faith Hoganová: Dámský klub půlnočního plavání
Čte: Vilma Cibulková

Čerstvě ovdovělá Elizabeth a vyhořelá čtyřicátnice Lucy jsou nuceny změnit postoj k životu, jelikož štěstí přeje pouze připraveným. Román o nezdolné ženské soudržnosti napříč generacemi, která se občas prosazuje dost nečekaným tempem: stylem znak i kraul.

Alexander Dumas: Tři mušketýři
Čte: Jaroslav Plesl

D’Artagnan a jeho noví tři bratři ve zbrani Athos, Porthos a Aramis mají za úkol dopravit přívěsky královny Anny zpět do Francie bez ohledu na úklady. Voilà, pánové, nuže taste! Jeden za všechny a všichni za jednoho v klasice, jež nestárne ani po 180 letech.

Bono: Surrender
Čte: Jan Kolařík

Čtyřicet ikonických písní a jedna bilance. Frontman kapely U2 Bono, jeden z nejvlivnějších muzikantů dneška, líčí svou rockovou dráhu od začátků v dublinských klubech až po celosvětové šňůry, na nichž bojuje za spravedlivější svět. With or without you?

Frank Herbert: Božský imperátor Duny
Čtou: Marek Holý, Jan Jankovský

Když budeš poslouchat, koření tě nemine! Od událostí vylíčených v Dětech Duny uplynulo 3 500 let. Planeta Arrakis nyní oplývá vodou, píseční červi vyhynuli a všechno se točí kolem „božského imperátora“ Leta II., syna Paula Atreida. Čtvrtý díl kultovní sci-fi série.

James S. A. Corey: Kalibánova válka
Čtou: Ondřej Rychlý, Eva Salzmannová, Marie Štípková, Martin Pechlát, Klára Suchá

Na Ganymedu zmasakruje celou četu nestvůrný supervoják. Pozemská politička se snaží zabránit meziplanetárnímu válečnému konfliktu. Venuši zabrala mimozemská protomolekula a ohrožuje celou Sluneční soustavu. Šance na mír slábnou. Druhá část populární série Expanze.

Vilma Kadlečková: Mycelium VIII – Program apokalypsy
Čtou: Jaroslav Plesl, Martin Zahálka, Zdeněk Maryška, Kristýna Frejová, Gabriela Mikulková, Jakub Gottwald, Andrea Černá, Klára Issová, Dana Pešková, Jana Stryková

Sgenové, Lodě a lidé bojují o to, kdo světu vtiskne novou podobu. A Lucas chce svůj podíl. Nyní může získat všechno – anebo vše ztratit. Závěrečný díl monumentální české sci-fi série, na níž autorka pracovala dvacet let, získal Magnesii Literu za fantastiku.

John Gwynne: Stín bohů
Čtou: Klára Cibulková, Anna Fixová, Jan Teplý

Jsou to už staletí, co se bohové navzájem vyhubili, a Vigrídem se šíří zvěsti o válce. Lovkyně na nebezpečné výpravě, válečnice toužící po slávě a otrok usilující o pomstu budou psát osud světa, na který opět padl stín bohů. První díl fantasy ságy Krvopřísežní.

Michael Hjorth & Hans Rosenfeldt: Učedník
Čte: Aleš Procházka

Druhý díl švédské série o policejním psychologovi Sebastianu Bergmanovi. Členové vyšetřovacího týmu se snaží dopadnout pachatele brutálních vražd, jež v mnoha ohledech připomínají zločiny Edwarda Hindeho, kterého Sebastian v minulosti už dostal za mříže.

 

Foto: Image by Freepik
Text: se svolením nakladatelství OneHotBook

Nepřehlédněte

Romantika čtyřikrát jinak: Tyto romány vám zajistí noc plnou lásky a vášně. Vybírejte mezi pokračováním série o miliardářích, příběhem plným intrik a romantasy

21.06.2024 | Tipy na knihy

Robert Kett: typický detektiv solitér, který se vrhá do všeho po hlavě. Série z pera Alexe Smitha je jako obří detektivní cukrárna, ve které nechybí sérioví vrazi, úplatní policisté ani drogy

20.06.2024 | Seriál detektivové

Tři sekery – horor, thriller, psychologické drama i detektivka v jednom. Kateřina Surmanová dokáže vykreslit atmosféru tak, až máte pocit, že jste součástí celého příběhu

19.06.2024 | Recenze

Živá planeta Davida Attenborougha ukazuje, jak jsme propojeni s přírodou. Nadčasový text z roku 1984 doplněný o nejnovější vědecké poznatky a nádherné fotografie

18.06.2024 | Tipy na knihy

„V doku románu je fikce přípustná pouze v případě, že narazíte na nějaké bílé místo.“ Markéta Dočekalová v knize Kde domov můj? přibližuje neznámý život autora české hymny

17.06.2024 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.