Udělejte z učení zábavu! Kouzelné čtení od Albi pomáhá školákům i učitelům se zeměpisem, dějepisem, prvoukou i přírodovědou

17.09.2023 | Ostatní
Udělejte z učení zábavu! Kouzelné čtení od Albi pomáhá školákům i učitelům se zeměpisem, dějepisem, prvoukou i přírodovědou

Kdo by chtěl strávit hodiny nudným memorováním faktů a čísel, když se může učit zábavněji? Učitelé zůstávají na svých místech, ale jejich výklad může být obohacen o něco mnohem zajímavějšího – mluvicí knihy. Kouzelné čtení, revoluční vzdělávací koncept od společnosti Albi, vám přináší unikátní způsob, jak se učit. A to díky sérii knih nazvané Chytrý školák.
 

Každá kniha v této edici přináší dětem zábavnou a interaktivní cestu k učení, která osvětluje témata jako prvouka, dějepis, zeměpis a přírodověda. Místo nudy a stereotypu si prostě otevřete téma, začnete číst a ponoříte se do hravého vysvětlování. Najednou se budete cítit, jako byste byli součástí vzrušujícího příběhu, plného záhad a objevů, a to vše s doprovodem kvízů, které vás budou posouvat vpřed. Protože učení by nemělo být trápením, ale zábavou!

A co vše se můžete s Chytrým školákem naučit? Kniha Prvouka obsahuje 17 kapitol zaměřených na témata z oblasti prvouky, Vlastivěda – dějepisná část přináší přehledný pohled na historii českého státu, Vlastivěda – zeměpisná část se věnuje klíčovým informacím o naší vlasti a Přírodověda shrnuje nejdůležitější informace z učiva přírodovědy pro 4. a 5. ročník ZŠ, včetně zajímavostí ze světa pod mikroskopem a návštěvy ZOO.

Kouzlo mluvicích knih

Kouzelné čtení přináší revoluční způsob, jak se učit. Základem je elektronická tužka, která slouží jako čtečka speciálního kódu, skrytého přímo na stránkách knih. Stačí se jen lehce dotknout tužkou obrázku nebo textu, a okamžitě se ozve příslušná informace, zvuk nebo hudba. V každé knize z edice Kouzelné čtení najdete nepřeberné množství informací, ale také zábavné vědomostní a postřehové hry.

Jedním z klíčových benefitů je, že elektronická tužka je kompatibilní se všemi knihami z této edice. To znamená, že nemusíte mít pro každou knihu samostatnou tužku. Stačí jednoduše stáhnout nový audio soubor do tužky, a máte novou mluvicí knihu k dispozici.

Elektronická tužka však nabízí i další užitečné funkce. Díky vestavěné paměti můžete tužku využívat jako MP3 přehrávač nebo USB paměťové zařízení. Tato multifunkční tužka dokonce umožňuje zaznamenávat zvuk.


Věříme, že Kouzelné čtení od Albi bude pro děti inspirací k radosti z učení a podpoří jejich zvídavost. Začněte nový školní rok s touto unikátní vzdělávací řadou a dejte svým dětem šanci prozkoumat svět zábavnou formou. Učení nemusí být nuda – a s Kouzelným čtením a sérií knih Chytrý školák určitě nebude!Text: Markéta Havlová
Foto: se svolením Albi

Nepřehlédněte

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

Královna českého hororu – Kateřina Surmanová: Autorka bestselleru Šepot z lesa přichází s děsivou novinkou, která se odehrává na jižní Moravě

22.09.2023 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.