Tři sekery – horor, thriller, psychologické drama i detektivka v jednom. Kateřina Surmanová dokáže vykreslit atmosféru tak, až máte pocit, že jste součástí celého příběhu

19.06.2024 | Recenze
Tři sekery – horor, thriller, psychologické drama i detektivka v jednom. Kateřina Surmanová dokáže vykreslit atmosféru tak, až máte pocit, že jste součástí celého příběhu

RECENZE: Poznejte lovce zázraků – Michala – slavného youtubera. Navštěvuje záhadná místa, kde straší a děje se cosi podivného. Když se dozví o vraždě, kterou údajně spáchal kněz z jeho rodné vesnice, rozhodne se ji využít pro svůj pořad. Je tu totiž spousta podezřelých okolností. Když se s knězem potká, zjistí, že bude muset čelit i démonům z vlastní minulosti.
 

Myslím, že autorku Kateřinu Surmanovou není třeba představovat. Hned její prvotina, Šepot z lesa, si získala spousty fanoušků, včetně mě. Po jejím přečtení jsem věděla, že si v budoucnu přečtu vše, co autorka napíše. Po knize Zvedá se vítr přichází novinka Tři sekery.

Hned úvodní řádky vám dávají tušit, že se při čtení budete bát a vzápětí se to potvrdí. Čeká vás příběh, který vám nedá spát. Budete se bát, budete napnutí. Chvílemi byste knihu nejraději schovali někam pěkně hluboko, ale zároveň ji nechcete dát z ruky, protože potřebujete číst dál a dál.

Čeká na vás horor, thriller, psychologické drama i detektivka. Od každého něco a vše se k sobě skvěle hodí. Budete tu rozplétat lidské osudy, postupně si skládat celý příběh a zároveň odhalovat něco z naší historie. Autorka se nechala inspirovat jak zločinem z nedávné minulosti, tak i historickými příběhy a vše vám v doslovu vysvětlí, co a proč ji navnadilo k sepsání příběhu.

Co mě opravdu moc baví, je autorčin osobitý styl a mám pocit, že knihu od knihy je lepší. Používá skvělé slovní obraty, věty, přirovnání. Nebojí se ani neobvyklých slovních spojení, která však do příběhu přesně pasují. Její text vás okamžitě pohltí. Dokáže vykreslit atmosféru tak, až máte pocit, že jste součástí celého příběhu.

Pozorný čtenář určitě ocení, že se v jednotlivých knihách vždy setkáme s někým z předchozích knih. Je to milé překvapení a příjemné propojení.

Jediný problém jsem měla s pár situacemi, které pro mě byly málo uvěřitelné, ale dokážu nad nimi přimhouřit oko, jelikož příběh jako celek je naprosto skvělý a neskutečně mě bavil. Budu netrpělivě vyhlížet další knihu od této autorky.

 

Text: Eva Francová
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.