Třeštíková, Mornštajnová a spol. V červnu opět ovládly český knižní trh ženy! Vyberte si čtení na dovolenou mezi aktuálními bestsellery

01.07.2023 | Knižní zajímavosti
Třeštíková, Mornštajnová a spol. V červnu opět ovládly český knižní trh ženy! Vyberte si čtení na dovolenou mezi aktuálními bestsellery

Před nadcházejícím obdobím dovolených se mnoho milovníků knih zásobí dobrým čtením k moři či na chatu. Na chvilku s knihou se těší nejen pravidelní čtenáři, ale i tací, kteří si během jinak uspěchaného roku nenajdou na literaturu času tolik, kolik by si přáli. Knihkupci z Knihy Dobrovský pro vás připravili žebříček letních bestsellerů, který v měsíci červnu ovládly z valné většiny již oblíbené spisovatelky.

Přední příčky prodejních žebříčků v knihkupectví patří momentálně oblíbené, avšak pro mnohé až příliš kontroverzní české spisovatelce Radce Třeštíkové (Bábovky, Osm, Tajemství aj.). Novinové titulky sice pravidelně řeší její životní styl, čtenářky ale mnohem více zajímá její nový román s názvem Kde jsi, když nejsi.

Kniha vypráví o nevyzpytatelných osudech hlavní hrdinky Dagmar, která je matkou dvou dětí a manželkou despotického šetřivého Marka. Jejich manželství je ale klecí, ze které se Dáša dostane díky nové lásce. Románek s dvacetiletým volnomyšlenkářským Jakubem přeroste v hon za svobodou a životem bez pevných hranic a nesmyslných pravidel.

Další velmi úspěšnou autorkou se u českých čtenářek stala španělská spisovatelka Mercedes Ron, a to i díky novému filmovému zpracování stejnojmenného románu Moje vina. Kniha v češtině vyšla loni v říjnu, a v květnu potěšil milovnice romantiky i druhý díl, Tvoje vina.

Příběh této knižní série sleduje zakázanou lásku mezi drsným, žárlivým a neodolatelným Nicholasem a jeho nevlastní sestrou, křehkou Noah. Ta musí opustit svůj dosavadní život a odstěhovat se právě do nové rodiny, kterou má tvořit právě i Nicholas. Zakázané ovoce, hrdinové, kterým od začátku budete fandit a mnoho tajemství, které toužíte odhalit. Zkrátka recept na ideální letní čtení.

Mnoho čtenářů se během letních měsíců uchýlí i k nebeletristickým titulům. Dostatek času a odpočatá mysl jsou ideální konstanty k objevení knih rozvíjející osobnost. Takovou oči otevírající knihou pro ženy je rozhodně v posledních týdnech Citlivá průvodkyně od spisovatelky Natalie de Barbaro.

Polská autorka, psycholožka a koučka se zamýšlí nad tématem ženství, vnitřní krásy a motivace. Její kniha je hluboce ukotvená v psychologii, ale zároveň brutálně upřímná a místy poeticky dojemná v oblasti poznání sebe sama.


 

I po dvou měsících neklesá ani popularita Aleny Mornštajnové (Listopád, Hana, Slepá mapa aj.) a o jejím novém románu Les v domě je mezi čtenáři stále slyšet. Na čtenářských databázích má tisíce hodnocení a jejich průměr je těsně pod devadesáti procenty.

Dlouhodobě oblíbená česká autorka vypráví srdcervoucí příběh dívky, která vyrůstá s matkou v domě prarodičů. Zdánlivě běžná vesnická domácnost však skrývá děsivé tajemství, které dívčin život krutě ovlivní a zanechá jizvy nejen na jejím těle, ale i duši.

Více než 60 % českých čtenářek si na letní dovolenou veze i čtení thrillerové, či dokonce hororové. Mezi naprosté špičky nervy drásajících příběhů patří australská spisovatelka Darcy Coates (Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla Craven Manor aj.). Výtisků její nejnovější knihy s názvem Děsy Leigh Harkerové se prodalo během posledních týdnů tisíce.

Již devátý román z populární knižní řady Strašidelné domy vypráví o starém tichém domě, který byl Leigh Harkerové útočištěm více než deset let. Nyní se věci náhle změnily a její domov ovládnou nadpřirozené síly, kterým nelze uniknout.

Knižní doporučení na nové knihy oblíbených autorek zakončíme romantikou. Mezi čtením pro ženy jsou již stálicemi autorky z blízkého Německa, Laura Kneidl, Lilly Lucas či Stella Tack. Naprostou královnou německé romantiky je ale bezpochyby Mona Kasten (pětidílná série Znovu či trilogie Maxton Hall).

Její nejnovější kniha Osamělé srdce je začátkem dvoudílného knižního příběhu s motivy hudební fanfikce. Hlavní hrdinka Rosie tvoří úspěšně již několik let svůj vlastní podcast, do kterého zve hosty z hudební branže. Díky tomu se nečekaně setkává s chlapeckou skupinou Scarlet Luck, kterou sleduje od svého mládí. Její pozornost si více než kdo jiný získá bubeník Adam přezdívaný Beast. Na první pohled je ale evidentní, že za jeho odtažitým chování se skrývá trpké tajemství.





Text: Tisková zpráva KNIHY DOBROVSKÝ - se svolením KNIHY DOBROVSKÝ
Foto: Markéta Havlová

 

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.