Toskánské dědictví: Na první pohled odpočinkové čtení umně splétá city a emoce a čtenářům nabízí silný příběh

08.06.2024 | Recenze
Toskánské dědictví: Na první pohled odpočinkové čtení umně splétá city a emoce a čtenářům nabízí silný příběh

RECENZE: Co uděláte, když vám do klína spadne nečekané dědictví? Třicetiletá Američanka Fiona žije poklidným životem, stará se o invalidního otce a jediným stínem je tajemství o jejím původu, které jí matka svěřila před lety, těsně před smrtí. Věci se mění, když se jednoho dne Fioně ozve advokátka a oznámí jí, že její biologický otec, který žil v Toskánsku, zemřel a zanechal jí dědictví. Mladá žena se vydá do Itálie, kde na ni čekají nepříliš nadšení nevlastní sourozenci s obavami, že je nezvaná sestřička chce oškubat. Fionu čeká také plno nezodpovězených otázek ohledně otce, kterého nikdy nepoznala, a přitom by si to přála.
 

Julianne MacLean se českým čtenářům představila románem Křižovatka života, příběhem ženy, která zjistila, že v jejím zdánlivě dokonalém životě nebylo všechno tak idylické, jak se na první pohled zdálo. U vztahových propletenců autorka zůstala i v Toskánském dědictví – v kulisách nádherného Toskánska rozehrává romanticky laděný a zároveň dojemný příběh lásky i složitých partnerských a rodinných vztahů.

Toskánské dědictví má vše, co od dobrého společenského románu očekáváte. Odehrává se ve dvou časových liniích, z nichž současná patří Fioně, ta z minulosti přibližuje dramatický příběh její matky, která v Toskánsku prožila citové vzplanutí i bolestné vystřízlivění, když zjistila, že její život nemůže pokračovat tak, jak by si přála.

Spisovatelka předkládá romantiku zasazenou do slunné destinace, která je pro lásku a vášeň jako stvořená. Na první pohled odpočinkové čtení umně splétá city a emoce a čtenářům nabízí silný příběh. Jednání postav vyvolává mnoho otázek a morálních dilemat a potvrzuje známé přísloví, že nemáme soudit druhé, dokud se nezkusíme projít v jejich botách.

Toskánské dědictví je čtivý počin hrající na správnou strunu všech romantiků. Je skvělou volbou, hledáte-li román, u kterého si odpočinete. V rukou zároveň máte hodnotný příběh s dokonalým emotivním vyústěním, které vás přinutí přemýšlet o hrdinech ještě dlouho po přečtení.

 


Text: Barbora Javorková
Foto: se svolením Knihy Dobrovský

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.