Romantika čtyřikrát jinak: Tyto romány vám zajistí noc plnou lásky a vášně. Vybírejte mezi pokračováním série o miliardářích, příběhem plným intrik a romantasy

21.06.2024 | Tipy na knihy
Romantika čtyřikrát jinak: Tyto romány vám zajistí noc plnou lásky a vášně. Vybírejte mezi pokračováním série o miliardářích, příběhem plným intrik a romantasy

Teplé červnové noci přímo vybízí ke žhavému dobrodružství. Pokud ale zrovna po ruce nemáte nikoho, s kým byste mohli tu pravou letní romantiku zažít, nezoufejte! Noc plnou lásky a vášně vám zajistí i následující romány.
 

Láska na oko: pokračování série o miliardářích plné emocí, napětí, lásky i neočekávaných zvratůVychází v červnu v nakladatelství Red.
 

Miluje kvalitní spánek, Taylor Swift a hrdiny, které si každý zamiluje i přes jejich chyby. Lauren Asher okouzlila celý svět pohádkovou sérií Miliardáři z Dreamlandu, v níž nechybí spousta vášně, tajemství ani lásky. Ústředními postavami série jsou tři bratři z miliardářské rodiny, kteří musí na cestě za dědictvím splnit pěkně záludné úkoly. Jiskřivý příběh Rowana a Zahry vyšel v listopadu pod názvem Láska mezi řádky. Láska na oko, tedy druhý díl série, se na pultech knihkupectví objeví začátkem června.

Kniha vypráví příběh Iris a Declana, jenž odmala počítal s tím, že zdědí rodinné impérium. Má to ale háček: musí se oženit a dát rodině dědice. Kde ale najít vhodnou ženu? Problém vyřeší jeho asistentka Iris, která přichází s jednoduchým plánem: budou předstírat vztah, sestěhují se, vezmou se a budou spolu mít dítě.  Ani jeden ze zúčastněných však nepočítal s tím, že hranice mezi falešným a opravdovým je tenká a že když s někým trávíte tolik času, přináší to většinou komplikace. Například v podobě lásky.

Jestli Lauren Asher něco umí, je to vytváření příběhů, v nichž najdeme dokonalou dvojici, která se k sobě na první pohled vůbec nehodí. Díky mistrovskému propracování každičké kapitoly proniknete do romance Iris a Declana tak, že si na ní vytvoříte závislost. Budete se smát, možná budete rudí vzteky, či prožijete chvíle plné zoufalství i lásky. Romány Lauren Asher jsou jako droga a počítejte s tím, že po přečtení Lásky na oko budete toužit po pokračování víc, než byste kdy byli ochotni přiznat.
 

Zlodějka minulosti: skandální příběh plný intrik a vášněVychází v červnu v nakladatelství Red.
 

Příběh lásky, záhad a tajemství vypráví Zlodějka minulosti. Autorkou románu je Američanka Tiffany Reisz, jež napsala Rudou galerii, jeden z nejodvážnějších erotických románů novodobé historie. O jejím životě toho příliš nevíme. Své soukromí si střeží a fanouškům prozradila jen to, že žije s manželem a dvěma kočkami v Kentucky. My ještě můžeme doplnit, že její knihy se v USA řadí mezi bestsellery. Jinak tomu nebude ani u díla s názvem Zlodějka minulosti, v němž si přečteme o skandálu opředeném 150 let starou záhadou.

Po noci strávené s neznámou kráskou zjišťuje Cooper McQueen, že mu byla odcizena vzácná láhev bourbonu oceněná na milion dolarů. Záhadná zlodějka jménem Paris tvrdí, že právem patří jí. Na etiketě je totiž uvedeno, že se jedná o majetek rodiny Maddoxů, jež provozovala palírnu Red Thread, dokud nezanikla z důvodu, který zná jen Paris.

Odkaz Maddoxových je plný peněz i moci, ale i tajemství, hříchů a lží.  Paris Cooperovi postupně odkrývá svou identitu i děsivou životní cestu dědičky lihovaru Tamary Maddoxové, která před sto lety přísahala své rodině pomstu. Nastal ten správný čas, aby byla pomsta vykonána?

Nový román Tiffany Reisz je živoucím důkazem, že nadaná Američanka umí psát nejen erotickou literaturu. Zlodějka minulosti vás zasáhne svou složitostí, originalitou i kvalitním zpracováním, jímž směle může konkurovat celosvětovým bestsellerům. Příběh, jenž se vám bude odehrávat přímo před očima, je plný skvělých dialogů, intenzivních emocí i lásky, a podle zahraničních čtenářů si díky němu připomenete, že ne vždy je všechno tak, jak na první pohled vypadá.
 

Klub zhýralců: Pravidla láskyVychází v červnu v nakladatelství Red.
 

Mezi americké bestsellerové autory se řadí také Sara Cate. Žije v Arizoně, čas tráví čtením a psaním a nejraději ze všeho peče dobroty pro svou rodinu. Její díla jsou dokonalou harmonií mezi erotikou a romancí a jak sama říká, svými knihami se snaží bojovat proti stereotypním názorům, jež označují podobně laděnou literaturu za odpad.

Bořit stereotypy se jí daří také románem Klub zhýralců: Pravidla lásky, v němž si fanoušci zamilovali příběh o vztahu mezi Charlie a o generaci starším Emersonem. O díle si za malý moment řekneme něco víc, už nyní však můžeme prozradit, že v zahraničí má mnoho pozitivních ohlasů. Za jeho oblíbenost může nejspíš fakt, že není jen o žhavém románku mezi mladou ženou a starším mužem. Na pozadí erotikou nabitých scén se odvíjí emotivní příběh o znovunalezení sebe samé a uzdravování rodinných vztahů. Zamiluje si příběh Emersona a Charlie publikum v České republice stejně, jako čtenáři v zahraničí?

Dokud Charlie nepřijala místo sekretářky u Emersona Granta, neměla na muže žádné velké štěstí. Až její nový šéf jí ukázal, jaké to je, když vás někdo chce. Díky němu se cítí žádaná a doslova z něj padá na kolena. Moc dobře ale ví, že začíná být zamilovaná do toho nesprávného. Emerson je jednou tak starý jak ona, je otcem jejího bývalého přítele a majitelem Klubu zhýralců. Jak daleko bude dívka, která má celý život před sebou, ochotná kvůli Emersonovu uznání zajít?
 

Prokletí svatých: romantasy o odvaze a lásce založené na dlouholeté rivalitěVychází v červnu v nakladatelství Red.
 

V předchozích odstavcích jsme si představili klasickou pohádkovou romanci, příběh lásky o zradě s příchutí bourbonu a krve i erotický román o šokujícím románku mezi mladou dívkou a mužem, který by jí mohl být otcem. Co nám ještě chybí? Přece romance s prvky fantasy!

Prokletí svatých je o dvojici, jež se nemůže vystát: Aje a Willovi. Vyprávění začíná v momentě, kdy se začnou šířit zvěsti, že v nedalekém království chtějí probudit temné síly. Královna pošle celou událost prověřit královskou vyzvědačku se zvláštními silami, Aju, a královského vynutitele Willa. Ajiny schopnosti se však začnou vymykat kontrole a náhle se ocitá ve válce, kterou nemůže vyhrát. Během cesty se razantně změní také Ajin vztah s Willem. Co naplat, když ale neví, jakému nebezpečí budou muset ruku v ruce čelit. Je jejich osudem království zachránit, nebo jej zničit?

Pomalu se rozvíjející láska, silné postavy, momenty plné kouzel, temnoty i nebezpečí a věty, které budete mít chuť si nechat vytetovat. To jsou jen jedny z mála postřehů, jež ke knize napsali její zahraniční fanoušci. Má všechno, co má romantická fantasy mít, je dokonale propracovaná a nenajde se snad nic, co byste na ní chtěli změnit. Prokletí svatých vás bude bavit od začátku až do konce a věřte, že po tom, co jej jedním dechem dočtete, se nebudete moci dočkat pokračování.

 

Text: Kateřina Svobodová
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.