Novinka Colleen Hooverové je emocionální bomba! Kniha "Vzpomínky na něj" je příběhem o lásce a překonávání předsudků společnosti

20.06.2023 | Recenze
Novinka Colleen Hooverové je emocionální bomba! Kniha "Vzpomínky na něj" je příběhem o lásce a překonávání předsudků společnosti

Po pěti letech ve vězení za tragickou nehodu se Kenna ocitá na svobodě. Vrací se do města, kde na ni ze všech zákoutí číhá minulost. Nic jiného, než doufat a vrátit se do dějiště jejího nejtemnějšího období jí ani nezbývá, pokud se chce poprvé setkat s malou dcerkou, která jí byla odebrána hned po porodu.

Recenze Nely Vackové: Situace se nejeví vůbec příznivě, dosavadní rodiče Kenniny dcery se zuřivě brání jakémukoliv kontaktu. Odpuštění je v tomto případě nemožné, všechny příliš tíží, co se stalo. Jiskřička naděje přichází až spolu s přitažlivým barmanem Ledgerem. Právě on se stává Kenniným útočištěm a počáteční nenávist se přetavuje v blízkost. Je část její minulosti, přítomnosti a oba doufají že i budoucnosti.

Minulost se ale projevuje čím dál více viditelněji. Jestli se podaří matce navázat kontakt s vlastní dcerou a jestli získá odpuštění nejen od okolí, ale také sama od sebe, to zůstává tou nejpalčivější otázkou.

Colleen Hooverová je autorkou knih, které se těší velké oblibě. Všeobecně známé je, že se často zabývá kontroverzními tématy. Ve Vzpomínkách na něj je nastíněný přístup společnosti k lidem se zápisem v trestním rejstříku, téma bránění matce kontaktu s dítětem, a hlavně vyrovnání se s tím co nás potkalo.

Příběh vyprávěný ze strany Kenny a Ledgera je vynikající způsob, jak provázat dva zcela odlišné pohledy na věc, přičemž oběma rozumíte. Jako čtenář jsem měla dojem, že se musím klonit k té dobré straně, ale tady neexistuje strana špatná, a o to těžší je uvědomit si, že to nějak skončí. Čtivý a příjemný styl psaní provází celou knihou a doplňují ho oživující dopisy jemu, odkrývající střípky minulosti. Nebýt živě napsaných situací plných náročných emocí, byla by kniha společností na jeden večer. Rovnováhu udržuje romantická linka, která nezastiňuje hlavní děj, ale i přesto je dost výrazná a důležitá.

Nejvýstižnější hodnocení je zcela prosté: budete trpět, ale náramně si to užijete. Kniha s přesahem nebo emocionální bomba – i tak se to dá říci a mě přesvědčilo, že má další četba bude opět od stejné autorky.

 

Text: Nela Vacková
Foto: se svolením Euromedia Group

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.