Novinka Colleen Hooverové je emocionální bomba! Kniha "Vzpomínky na něj" je příběhem o lásce a překonávání předsudků společnosti

20.06.2023 | Recenze
Novinka Colleen Hooverové je emocionální bomba! Kniha "Vzpomínky na něj" je příběhem o lásce a překonávání předsudků společnosti

Po pěti letech ve vězení za tragickou nehodu se Kenna ocitá na svobodě. Vrací se do města, kde na ni ze všech zákoutí číhá minulost. Nic jiného, než doufat a vrátit se do dějiště jejího nejtemnějšího období jí ani nezbývá, pokud se chce poprvé setkat s malou dcerkou, která jí byla odebrána hned po porodu.

Recenze Nely Vackové: Situace se nejeví vůbec příznivě, dosavadní rodiče Kenniny dcery se zuřivě brání jakémukoliv kontaktu. Odpuštění je v tomto případě nemožné, všechny příliš tíží, co se stalo. Jiskřička naděje přichází až spolu s přitažlivým barmanem Ledgerem. Právě on se stává Kenniným útočištěm a počáteční nenávist se přetavuje v blízkost. Je část její minulosti, přítomnosti a oba doufají že i budoucnosti.

Minulost se ale projevuje čím dál více viditelněji. Jestli se podaří matce navázat kontakt s vlastní dcerou a jestli získá odpuštění nejen od okolí, ale také sama od sebe, to zůstává tou nejpalčivější otázkou.

Colleen Hooverová je autorkou knih, které se těší velké oblibě. Všeobecně známé je, že se často zabývá kontroverzními tématy. Ve Vzpomínkách na něj je nastíněný přístup společnosti k lidem se zápisem v trestním rejstříku, téma bránění matce kontaktu s dítětem, a hlavně vyrovnání se s tím co nás potkalo.

Příběh vyprávěný ze strany Kenny a Ledgera je vynikající způsob, jak provázat dva zcela odlišné pohledy na věc, přičemž oběma rozumíte. Jako čtenář jsem měla dojem, že se musím klonit k té dobré straně, ale tady neexistuje strana špatná, a o to těžší je uvědomit si, že to nějak skončí. Čtivý a příjemný styl psaní provází celou knihou a doplňují ho oživující dopisy jemu, odkrývající střípky minulosti. Nebýt živě napsaných situací plných náročných emocí, byla by kniha společností na jeden večer. Rovnováhu udržuje romantická linka, která nezastiňuje hlavní děj, ale i přesto je dost výrazná a důležitá.

Nejvýstižnější hodnocení je zcela prosté: budete trpět, ale náramně si to užijete. Kniha s přesahem nebo emocionální bomba – i tak se to dá říci a mě přesvědčilo, že má další četba bude opět od stejné autorky.

 

Text: Nela Vacková
Foto: se svolením Euromedia Group

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.