Kousek štěstí čeká na každého

31.08.2022 | Recenze
Kousek štěstí čeká na každého

Carli je třicet let a stojí tak trošku na rozcestí. Je singl, pracuje v kavárně, a i když má svou práci ráda, cítí, že by chtěla trošku víc. Ani bydlení není to pravé ořechové, je to vlastně nouzovka kvůli hoře dluhů za studentskou půjčku. Dva její spolubydlící vypadali zprvu v pohodě, ale s každým dnem je těžší spolu vyjít. Ještěže je tu skvělá kamarádka Fritzi, která s ní pracuje v kavárně, ale ani ona nemá lék na všechna trápení. Než se však Carli „rozhoupe“, aby udělala něco se svým životem, osud rozhodne tak trochu za ni. 

Jednoho dne totiž zavolá notář a oznámí jí, že pan Fabrizio Poli, pravidelný zákazník kavárny, ve které Carli pracovala, zanechal závěť a v ní jí odkázal byt ve Florencii. Jako jeden z důvodů uvedl, že pro něj byla pravou rodinou. Wow! To jsou silná slova a Carli se rozhodne jim přijít na kloub.

Vydá se tedy do Florencie obhlédnout své nečekané dědictví, jenže místo bytu na nic čeká dílna, na první pohled docela obyčejná, ale jak se ukáže, dříve se v ní vyráběly hračky… A to je pro Carli pořádná výzva! Nejdřív je ale třeba přijít na to, jak se do jejího života dostal Fabrizio a co mají ti dva společného. Co svými slovy v závěti mínil, co znamenala. Není to úplně jednoduché, ale klubko otázek se začne pomalu a jistě rozmotávat a Carli nakonec získá mnohem, mnohem víc, a tím nemyslím nemovitosti.

Kniha Štěstí hřeje jako slunce se četla prakticky sama, nechybí silné zvraty ani romantika jako hrom, a to je přesně to, co mám ráda a co od letního čtení chci. Autorka Pauline Maiová prostě umí čtenářky nalákat na slunnou Florencii, jen co je pravda. Samozřejmě nesmí chybět tzv. „zlatá hodinka“ (cože to je, se dozvíte v knize). Navíc – Aperol a Prosecco se k létu také více než hodí.   

Každopádně já vím, že na dovolenou si s sebou beru další Maiovou s názvem Štěstí má barvu levandule. Už samotné slovo štěstí v názvu totiž zaručuje, že ten kousek opravdového lidského štěstíčka čeká na každého, i když to třeba tak zprvu nevypadá.

(text: Lucie Bednářová, foto: Štěpánka Levá)

Nepřehlédněte

Dekadentní fantasy příběh jiskří sexuálním napětím a je plný šťavnaté magie

29.09.2022 | Recenze

Michal Viewegh oslaví šedesáté narozeniny a zúčastní se udílení státních vyznamenání na Pražském hradě

28.09.2022 | Ostatní

Martin Pilař: Abych vydal druhou audioknihu, prodal jsem auto

27.09.2022 | Rozhovory

Oceňovaná kniha inspirovaná životem Williama Shakespeara, jeho jméno v ní však nenajdete

26.09.2022 | Knižní zajímavosti

Hana Robinson: Ráda bych šla na skleničku s Alenou Mornštajnovou

25.09.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.