Víkendová láska na celý život

03.02.2022 | Recenze
Víkendová láska na celý život

Prožít se svou milovanou nebo milovaným celý život, nebo jen jeden víkend v roce? Volba hrdinů povedeného románu Na viděnou příští léto vás překvapí. (text a foto: Helena Herynková)

Mallory a Jake se seznámili vlastně náhodou, když Jake zvedl na univerzitě telefon Malloryina bratra právě, když mu volala. Když se po několika podobně náhodných telefonátech konečně setkají, je nad slunce jasnější, že jsou si souzeni. Rozum však srdci často nenaslouchá, takže si na lásku, vášeň a intimitu vymezí jediný víkend v roce a tradičně se setkávají pouze o svátku práce, tedy na konci léta. Svůj vztah udržují roky v tajnosti, léto 2020 by však mohlo být jejich posledním a něco se musí změnit. Najdou-li k sobě nakonec cestu, prozradí román spisovatelky Elin Hilderbrand.

Možná vám při čtení předešlých řádků vytanuly na mysli dva filmy – Nebožtíci přejí lásce a Příští rok ve stejnou dobu. Nejste daleko od pravdy, román Na viděnou příští léto je jistou parafrází těch snímků. Pro obraz zakázané lásky tak lákavé, že se jí nelze ani po letech vzdát, autorka ale zvolila vpravdě chytlavý způsob vyprávění, jenž vám uhrane hned od začátku.

Bere čtenáře na divokou jízdu osmadvaceti lety v životech Mallory a Jakea, jejich vzlety i pády, kdy jedinou konstantou zůstává společný víkend. A nechává je napjatě sledovat, jak oba milenci vybruslí z palčivých otázek a životních karambolů. Je skutečně možné udržet lásku v ohrádce několika společných dní v roce, či musí nutně probublávat na povrch i po zbytek roku? To už prozradí příběh. Každá kapitola je navíc doplněna vtipným souhrnem společenských událostí toho kterého roku, jenž vám možná připomene, kde jste tou dobou byli a co jste dělali (pokud jste již byli na světě).

Na viděnou příští léto je svižný a zábavný román, u něhož si odpočinete, zamilujete se do Mallory i Jakea, a možná si zanadáváte nad nespravedlností osudu. A nejspíš se také zamyslíte, jak by váš život vypadal, kdybyste se na některé z křižovatek rozhodli jinak.

Chcete-li si čtení užít ještě víc, vřele doporučuji se znovu (nebo poprvé) podívat na výše zmíněnou filmovou klasiku Příští rok ve stejnou dobu.

Nepřehlédněte

Edita Vojtková: „Jsem do Bolívie zamilovaná. Každý den v kterémkoliv ročním období tu vychází slunce. Díky tomu jsou lidi veselí.“

18.04.2024 | Rozhovory

Na letošní Svět knihy dorazí dvě královny feel-good romantiky: Julie Caplinová své české fanoušky navštěvuje každý rok, pro Jenny Colganovou je to poprvé

17.04.2024 | Knižní zajímavosti

Fenomén Darcy Coates: Autorka duchařských bestsellerů se představuje v pro ni neokoukané disciplíně. V knize Smrt v domě Gillespieů najdete čtyři hororové povídky

16.04.2024 | Tipy na knihy

Karin Lednická: „Nejsem autorka, která svá témata opouští, když udělá tečku za poslední větou." Do knihkupectví právě přichází závěrečný díl trilogie Šikmý kostel

15.04.2024 | Rozhovory

Láska, smrt a všechno zlý: Hororová detektivka od českého autora. Strašidelné rodinné drama, v němž neschází napětí, břitké dialogy a přenádherná grafika

13.04.2024 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.