Horká čokoláda na všechny trable

16.10.2021 | Recenze
Horká čokoláda na všechny trable

Hrnek horké čokolády, báječné sýry, praskající oheň v krbu a ticho horských velikánů a žádní muži. To je Švýcarsko a pravé místo na vzpamatování se z milostných eskapád. Alespoň si to myslí hlavní hrdinka nového románu Chata ve Švýcarsku. Jenže, nebyla by to Julie Caplinová a série Romantické útěky, aby se Mině do poklidné dovolené nezamotala láska. (text: Helena Herynková, foto: Štěpánka Levá)

Julie Caplinová uhranula miliony čtenářek svými romantickými knižními lahůdkami, které slupnete jako lákavou jednohubku. Autorka tvrdí, že je závislá na cestování a dobrém jídle. V sérii Romantické útěky nabízí obojího plnou náruč čtenářkám, které si při čtení touží odpočinout a „poznat“ různé kouty světa.

V nové knize Chata ve Švýcarsku se s Minou vydáváme na dobrodružnou cestu na horskou chatu v kantonu Valais. Mině se zhroutí život poté, co přítele po roce známosti požádá o ruku, na večírku před partou přátel. Přítel ji odmítne a na místě se s ní rozejde. Minu jeho zrada raní, v práci navíc dostane nařízenou dovolenou. Rozhodne se ji využít, aby našla novou cestu životem, a u toho navštívila kmotru. Jsme samozřejmě v romantickém románu, takže o tajemství, nečekaná setkání, a hlavně novou lásku nebude nouze.

Nyní mávnete rukou, že to bude jen další slaďárna, ale to by byla velká chyba. Autorka umí skvěle zkombinovat základní romantický příběh s neotřelým prostředím a vtipnými dialogy tak, že knížku přečtete dřív, než dojíte porci dortu a dopijete horkou čokoládu. Což mimochodem udělejte, to vám vřele radím. Knížku si tak totiž užijete ještě o malý, sladký kousek víc.

Ať už jste Švýcarsko navštívili, nebo ne, při čtení jako byste tam s Minou byli. Téměř cítíte vůni čokolády, ždibec třešňového koláče a na špičce jazyka ostrou chuť sýra. Caplinová umí navodit báječnou atmosféru a skutečně vás přenést tam, kam posílá svoje hrdinky.

Chcete-li si užít nenáročné romantiky a trochu snění, román Chata ve Švýcarsku je přesně pro vás. Osobně jsem navíc ráda, že příběh dostane příště také Minina sestra Hannah – tentokrát v Irsku.

 

Nepřehlédněte

Edita Vojtková: „Jsem do Bolívie zamilovaná. Každý den v kterémkoliv ročním období tu vychází slunce. Díky tomu jsou lidi veselí.“

18.04.2024 | Rozhovory

Na letošní Svět knihy dorazí dvě královny feel-good romantiky: Julie Caplinová své české fanoušky navštěvuje každý rok, pro Jenny Colganovou je to poprvé

17.04.2024 | Knižní zajímavosti

Fenomén Darcy Coates: Autorka duchařských bestsellerů se představuje v pro ni neokoukané disciplíně. V knize Smrt v domě Gillespieů najdete čtyři hororové povídky

16.04.2024 | Tipy na knihy

Karin Lednická: „Nejsem autorka, která svá témata opouští, když udělá tečku za poslední větou." Do knihkupectví právě přichází závěrečný díl trilogie Šikmý kostel

15.04.2024 | Rozhovory

Láska, smrt a všechno zlý: Hororová detektivka od českého autora. Strašidelné rodinné drama, v němž neschází napětí, břitké dialogy a přenádherná grafika

13.04.2024 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.