Nájemný vrah, kterého budete milovat

16.08.2022 | Recenze
Nájemný vrah, kterého budete milovat

Fanoušci Stephena Kinga měli letos v červnu malé Vánoce. Dočkali se nového románu od mistra hororu. Od Billyho Summerse však žádné velké hororové scény nečekejte. King je mistrem mnoha žánrů, a nejednou nás již překvapil. Tato kniha sice nepatří do poličky horor, nýbrž thriller, ale rozhodně to neznamená, že byste mu měli věnovat menší pozornost. (text a foto: Štěpánka Levá)

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Lze jej v mnoha ohledech považovat za zvláštního, například zakázky přijímá pouze v případě, že jeho cílem je opravdu špatný člověk. Nyní dostává nabídku, která se neodmítá, a mohla by mu zajistit pohodlný důchod.

Řeknete si spolu s Billym, je to poslední práce. Zakázka jako každá jiná a pak doživotní volno. Co by se mohlo pokazit, že? No, pokud jste už někdy četli něco od Stephena Kinga, zaručeně víte, že pokazit se může všechno a hodně šeredně… Nebyl by to totiž Stephen King, aby všechno nebylo úplně jinak, než se na první (i ten druhý) pohled zdá.

Na 400 stranách poznáváme Billyho jako zelenáče u mariňáků, jako vysloužilého vojáka, jako nájemného vraha nebo také jako spisovatele a milého souseda. Poznáváme jednoduše obyčejného chlapíka, který by si tak zasloužil normální život, ale osud mu ho nepřál. Billyho osobnost je tak neskutečně zajímavá, že vás bude nutit číst až do úplného konce. Billy zajímavý přístup ke svým „zaměstnavatelům“, kteří ho najímají. Budete s ním soucítit při vyprávění o jeho dětství i o tom, co zažil v Iráku. I když vlastně nebudete chtít, tohohle hlavního hrdinu si zamilujete.

Všichni milovníci Kingových psychothrillerů zaplesají nad tímto příběhem o válce, ale také přátelství, lásce, o svědomí a trošku pomstě. Thriller Billy Summers je příběhem nájemného vraha, kterého si musíte zamilovat. Válečného veterána z Iráku, mistra v mizení po provedení práce. Proto si ho najímají. Nikdy nemine cíl a zmizí tak, že by i Houdini zbledl závistí. Máte-li rádi napínavé psychothrillery s komplikovanými hlavními (i vedlejšími) hrdiny, Billy Summers je přesně pro vás. 

Nepřehlédněte

Chtěl jsem vytvořit nové ztělesnění upíra, který se od ostatních liší, říká Victor Dixen a proměnil krále Slunce v despotického vampýra

27.11.2022 | Rozhovory

Knihy, které skrývají tu správnou dávku motivace, nemusí být jen od známých autorů jako je Matt Haig nebo Mark Manson

26.11.2022 | Knižní zajímavosti

Tři kila a 1150 stran. Obsáhlá historická práce o Hitlerovi a třetí říši obsahuje řadu překvapivých odhalení, říká překladatel Martin Pokorný

25.11.2022 | Rozhovory

Autobiografický román Náraz od trojice německých autorů je o Berlíně osmdesátých let s příměsí tehdejšího Československa

24.11.2022 | Recenze

Po výhře v povídkové soutěži bylo psaní intenzivnější, říká nevystupující stand-up komik Michal Ježek

23.11.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.