Nájemný vrah, kterého budete milovat

16.08.2022 | Recenze
Nájemný vrah, kterého budete milovat

Fanoušci Stephena Kinga měli letos v červnu malé Vánoce. Dočkali se nového románu od mistra hororu. Od Billyho Summerse však žádné velké hororové scény nečekejte. King je mistrem mnoha žánrů, a nejednou nás již překvapil. Tato kniha sice nepatří do poličky horor, nýbrž thriller, ale rozhodně to neznamená, že byste mu měli věnovat menší pozornost. (text a foto: Štěpánka Levá)

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Lze jej v mnoha ohledech považovat za zvláštního, například zakázky přijímá pouze v případě, že jeho cílem je opravdu špatný člověk. Nyní dostává nabídku, která se neodmítá, a mohla by mu zajistit pohodlný důchod.

Řeknete si spolu s Billym, je to poslední práce. Zakázka jako každá jiná a pak doživotní volno. Co by se mohlo pokazit, že? No, pokud jste už někdy četli něco od Stephena Kinga, zaručeně víte, že pokazit se může všechno a hodně šeredně… Nebyl by to totiž Stephen King, aby všechno nebylo úplně jinak, než se na první (i ten druhý) pohled zdá.

Na 400 stranách poznáváme Billyho jako zelenáče u mariňáků, jako vysloužilého vojáka, jako nájemného vraha nebo také jako spisovatele a milého souseda. Poznáváme jednoduše obyčejného chlapíka, který by si tak zasloužil normální život, ale osud mu ho nepřál. Billyho osobnost je tak neskutečně zajímavá, že vás bude nutit číst až do úplného konce. Billy zajímavý přístup ke svým „zaměstnavatelům“, kteří ho najímají. Budete s ním soucítit při vyprávění o jeho dětství i o tom, co zažil v Iráku. I když vlastně nebudete chtít, tohohle hlavního hrdinu si zamilujete.

Všichni milovníci Kingových psychothrillerů zaplesají nad tímto příběhem o válce, ale také přátelství, lásce, o svědomí a trošku pomstě. Thriller Billy Summers je příběhem nájemného vraha, kterého si musíte zamilovat. Válečného veterána z Iráku, mistra v mizení po provedení práce. Proto si ho najímají. Nikdy nemine cíl a zmizí tak, že by i Houdini zbledl závistí. Máte-li rádi napínavé psychothrillery s komplikovanými hlavními (i vedlejšími) hrdiny, Billy Summers je přesně pro vás. 

Nepřehlédněte

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

Nejpodivnější muzea, o kterých jste kdy slyšeli: V knize Bizarní Česko najdete desítky tipů na neobvyklé prázdninové výlety pro celou rodinu

16.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.