Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy
Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

Knižní thrillery, detektivky a horory k podzimu zkrátka patří. Naše nálada si o ně v tomto období doslova říká. Pošmourno, čím dál kratší dny, a tím i delší noci, nás přímo lákají k chvilkám pod teplou dekou, s horkým čajem na dosah a napínavou knížkou v ruce. Připravili jsme pro vás tipy na osm titulů, které byste neměli přehlédnout!

 

Dům hlasů
Donato Carrisi

Italského spisovatele Donata Carrisiho už díky jeho veleúspěšnému debutu Našeptávač ze série s Milou Vasquezovou znáte. Nyní máme možnost seznámit se s prvním dílem nové, prozatím třídílné Carrisiho série s psychologem Pietro Gerberem. To je psycholog, který se specializuje na hypnózu a jeho pacienty spojuje jedna věc: jsou to děti. Často jsou traumatizované, poznamenané dramatickými událostmi nebo mají hluboko v paměti ukryté důležité informace, které policie a soudci využívají při vyšetřování.


Vyšlo v nakladatelství Vendeta.

 

Hrůza na Šibeničním vrchu
Darcy Coates

Královna hororů, Darcy Coates, známá především svou sérií o strašidelných domech, nám tentokrát představí rodinu Hullových, která vlastní vinařství zvané Šibeniční vrch. Je však zahaleno tajemnou kletbou. Na kopci, kde stojí starý rozlehlý dům Hullových, byla kdysi šibenice, na které skončily stovky životů.


Vyšlo v nakladatelství Fobos.

 

Noční koupání
Megan Goldinová

V městečku Neapolis právě probíhá soudní proces s mužem, který je obviněn ze znásilnění středoškolačky. Zájem médií je obrovský a jednou z reportérek je i úspěšná Rachel Krallová. Vrhá se do rozhovorů i do vlastního vyšetřování, avšak cosi odvádí její pozornost. Jistá žena jménem Hannah jí všude možně nechává dopisy, ve kterých ji prosí o pomoc s vyšetřováním 25 let staré smrti její sestry. Když ale Rachel odhalí překvapivé souvislosti mezi oběma případy, minulost se ošklivě střetne s přítomností a dramaticky změní průběh soudního procesu.


Vyšlo v nakladatelství Vendeta.

 

Až najdu klíč
Alex Ahndoril

Lars Kepler přichází s napínavou detektivní sérií –  pod novým pseudonymem!
Soukromá vyšetřovatelka Julie Starková a její bývalý manžel Sid se na žádost majitele úspěšné rodinné firmy vydají do honosného sídla uprostřed hlubokých lesů, kde se postupně seznamují se všemi členy rodiny. A jak se brzy ukáže, každý z nich má své tajemství.


Vyšlo v nakladatelství Host.

 

Podivná doba
C. K. McDonnell

V našem světě (a obzvláště v Manchesteru) působí temné síly, a proto buďme vděční za týdeník Podivná doba, který nám o nich přináší pravidelné zprávy. Podivná doba se věnuje tajemným a úžasným věcem v moderním životě, je to nejpřístupnější týdeník o všem nevysvětleném a nevysvětlitelném. Nebo se tak alespoň sám prezentuje.


Vyšlo v nakladatelství Fobos.

 

Balada pro Emily
Jarmila Stráníková

Kamila slíbila své matce, že se postará o úklid a prodej starého domu, v němž před mnoha lety bydlely. Netuší však, že špína, zatuchlost a tajemně popsané stěny jsou tím nejmenším zlem, které tady na ni číhá. Opuštěný dům má totiž velice pohnutou historii a Kamilin příjezd v něm probouzí něco, co nehodlá jen tak zapomenout na dávné křivdy.


Vyšlo v nakladatelství Rosier.

 

Dokud nás krev nerozdělí
Petr Opršal

Místo aby si užíval zaslouženou penzi, pustí se záhřebský advokát Željko na stará kolena do vyšetřování vraždy. Za pomoci své dcery Nely postupně odkrývá děsivé okolnosti zločinu a rozmotává propletenec tragických osudů a traumatických událostí sahajících až do dob druhé světové války. Kdo však otevírá staré hroby, může v nich sám skončit.


Vyšlo v nakladatelství Cosmopolis.

 

Nenávist
David Lagercrantz

Profesor Rekke coby novodobý Sherlock Holmes znovu spojí síly s policistkou Vargasovou a čeká na ně další neřešitelný případ. Lze nalézt ženu, která podle všeho leží už 14 let pochovaná na hřbitově? Z minulosti se vynoří brutální sériové zločiny, aby nenávratně ovlivnily přítomnost. Jen ty nejstrašnější příběhy totiž dokážou probudit mrtvé…


Vyšlo v nakladatelství Kalibr.


 

Text: se svolením Naše nakladatelství, Nakladatelský dům Grada a nakladatelství Rosier
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Českým bestsellerem za rok 2023 jsou Gazely Patrika Hartla. Uspěly v konkurenci více než tisícovky knih

05.03.2024 | Ostatní

Daniel Bambas: „Ty nejzajímavější charaktery skrývají hodně smutku.“ Držitel Ceny Thálie propůjčil již podruhé svůj hlas příběhu z pera skotského spisovatele Petera Maye

04.03.2024 | Rozhovory

Geniální autorka loňského bestselleru Znamenitá mrtvola se vrací s temnou sbírkou povídek Devatenáct pařátů a jeden temný pták

02.03.2024 | Tipy na knihy

5 nejrozšířenějších mýtů o audioknihách: Poslech mluveného slova není jen línou a nerovnou náhražkou čtení, ale otevírá nový svět vychutnávání příběhů. Vyzkoušejte to sami!

01.03.2024 | Rozhovory

Sedm knižních novinek, o kterých by se mělo mluvit! Pohodový young adult román, cestování v čase s AI, kontroverzní kniha o transgenderu a další

29.02.2024 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.