Návštěvníci veletrhu Knižní radosti rozhodnou o nejkrásnějším vystaveném exempláři, jedním z hostů bude spisovatelka Marie Rejfová, rodačka z blízkého Žatce

15.05.2023 | Knižní zajímavosti
Návštěvníci veletrhu Knižní radosti rozhodnou o nejkrásnějším vystaveném exempláři, jedním z hostů bude spisovatelka Marie Rejfová, rodačka z blízkého Žatce

Vypravte se do půvabného královského města Rakovník, které neleží na žádné z hlavních křižovatek světa a přesto v něm koluje čilý život. Ve dnech 9. a 10. června 2023 v Domě Osvěty najdete knihy pro všechny věkové kategorie a také bohatý doprovodný program.

Lákat vás budou zástupci prověřených nakladatelství, ale i těch nezávislých s originálními jmény. Tady jsou: nakladatelství Pampeliškov, nakladatelství Knihy Radosti, Šárka Rosová Váňová, moderátorka, spisovatelka a rétorka, nakladatelství Meander, nakladatelství Petr Prchal – knihy, Golden Dog, Michaela Ehrenbergerová – My English Books, dále Výrobní družstvo Tvořivé sady od Krabičky v.d., nakladatelství Crew a distribuce Seqyo, Městská knihovna Rakovník, Kačka Uhrová a také hry vydavatelství Mindok.
Nabízejí publikace pro nemluvňata, předškoláky, mládež, mladé dospělé i pro nejstarší generaci – leporela, omalovánky, originální pohádky, historické příběhy, společenské hry i pro nejnáročnější dospělé hráče, regionální literaturu, anglické knížky pro děti, komiksy, černé historky. A to vše za veletržní cenu.


Vystavené knihy budou soutěžit o nejkrásnější exemplář. O vítězi rozhodnou samotní návštěvníci veletrhu a zástupci pořádajících organizací.


Veletrh přivítá i několik vzácných hostů. Můžete se těšit na Abhejali Bernardovou, se kterou můžete besedovat o její knize Dokud neskončí voda a jejích sportovních výkonech z říše snů. Dalším vzácným hostem bude Marie Rejfová, spisovatelka a maminka, autorka úspěšných detektivek a rodačka z blízkého Žatce. Těšit se můžete i na slovenskou autorku a ilustrátorku Lucii Grejtákovou, která pokřtí vydání své knížky Píšťalkou ma zavolaj v češtině. Na závěr veletrhu s návštěvníky pokřtí svou knihu fejetonů spisovatelka Eva Gmentová.


V rámci doprovodného programu budou autoři číst z knížek pod křídly Celé Česko čte dětem. Děti se mohou těšit na divadelní ztvárnění pohádek jak z pera Nakladatelství Pampeliškov, francouzské autorky An Leysenové Petrou Benešovou, tak z autorské tvorby Divadla z Bedny.
Na oba dny se chystá výtvarná dílna pro děti a soutěž o nejoblíbenější pohádkovou postavu.

Text: se svolením E.G. Solution s.r.o.
Foto: Štěpánka Levá

 

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.