Jožo Ráž a Ján Baláž v Praze pokřtili luxusní knihu o Elánu, která vychází v limitované edici 222 kusů. Jedním z kmotrů se stal Jaromír Jágr – velký fanoušek této legendární skupiny

10.11.2023 | Knižní zajímavosti
Jožo Ráž a Ján Baláž v Praze pokřtili luxusní knihu o Elánu, která vychází v limitované edici 222 kusů. Jedním z kmotrů se stal Jaromír Jágr – velký fanoušek této legendární skupiny

Když se řekne Elán, každému člověku vyrůstajícímu v Československu v osmdesátých, devadesátých, ale i v nultých letech se vybaví obrovská emoce. Každý zná kapelu Elán, každý umí nazpaměť aspoň jednu píseň, mnoho z nás dokonce dokáže zazpívat velkou část jejich repertoáru. 7. listopadu 2023 proběhl v hotelu Ambassador slavnostní křest výpravné publikace o této československé hudební legendě. 
 

440stránková publikace o skupině Elán je dostupná pouze v limitovaném nákladu 222 kusů. Je to jakási „Bible Elánu“, která obsahuje spoustu unikátních, nikdy dřív nezveřejněných fotografií, novinových článků, plakátů, textů kapely, a dokonce i notových zápisů některých písniček. V kůži vázaná kniha uložená v luxusním dárkovém pouzdře spolu s DVD s koncertem z O2 Arény, sbírkou textů Borise Filana a vstupenkami na koncert Elán 70 v roce 2024 je tím nejkrásnějším dárkem pro každého skalního fanouška kapely.

O textovou část se postarala novinářka a spisovatelka Marcela Titzlová (vlevo).

Na grafickém zpracování publikace se podílela designérka Barbara Baloghová.Do knihy poskytlo své fotografie více než dvacet fotografů.

Během křtu se vzpomínalo na Vaša Patejdla, který letos v létě odešel do hudebního nebe.

Křtu se zúčastnil také Zdeněk Novák (vlevo), ředitel nakladatelství Rosier, které vydává knihu v češtině, a Gabriela Belopotocká (druhá zleva) ze slovenského nakladatelství Ikar. 

Komplet obsahuje exkluzivní, ručně číslovanou knihu v ozdobném luxusním pouzdře, VIP vstupenku na koncert Elán 70, DVD, neprodejné vydání knihy Texty písní od Borise Filana, certifikát originality a bílé rukavice.Knihu pokřtili členové skupiny Elán – Jožo Ráž a Ján Baláž (uprostřed) společně textařem Ladislavem Vostárkem (vlevo) a hokejistou Jaromírem Jágrem (vpravo).

Kniha byla pokřtěna, jak se na správné rockery sluší, irskou whiskey.Každý výtisk knihy je ručně číslovaný kaligrafem.

Jedním z kmotrů knihy se stal Jaromír Jágr, který je velkým fanouškem skupiny Elán.


 

Text: se svolením nakladatelství Rosier
Foto: Lukáš Vincour

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.