Mrazivé čtení – s hororovými novinkami se vydáte hluboko pod hladinu oceánu i mezi zdi cornwallského sídla

28.07.2023 | Tipy na knihy
Mrazivé čtení – s hororovými novinkami se vydáte hluboko pod hladinu oceánu i mezi zdi cornwallského sídla

S vrcholem léta vrcholí i rozhodování, které nejednomu knihomolovi přidělá pěkných pár vrásek. Jakou knihu si vzít s sebou na dovolenou či k odpolednímu odpočinku? Milovníci čtení, při kterém vás zamrazí i při opalování u vody, zbystřete! O slovo se pro ni netypickou novinkou hlásí mistryně ve strašení: Darcy Coates. Ta nás zavede hluboko pod hladinu oceánu, kde kromě vraku záhadně potopené lodě číhá nebezpečí mnohem děsivější než pouhý nedostatek kyslíku. Dále tu máme pokračování duchařské série, točící se okolo smrtelnými tajemstvími zahaleného prokletého sídla. Připravte se trnout strachy u napínavého čtení!
 

Pod hladinou

Australská královna hororu. Mladá nadaná spisovatelka, jež kromě nápaditých příběhů uchvacuje i takřka „kingovským“ tempem psaní. Darcy Coates se u nás proslavila zejména nesmírně populární a obsáhlou sérií Strašidelné domy, čítající zatím devět svazků. Mimo to má v češtině na kontě ještě postapokalyptickou tetralogii Černá zima, nebo survival thriller Kořist. Tato nesmírně plodná spisovatelka se ve svém nejnovějším románu Pod hladinou vydává do míst, kam dosud autorsky ještě nezavítala. Moře bylo vždy zdrojem nejrůznějších pověr a obav. Je proto naprosto ideálním dějištěm nadpřirozeného příběhu, po jehož přečtení nevyrazíte ani v nafukovacím člunu na rybník za humny.
 

„Desítky metrů pod vlnami oceánu
vyčkává hřbitov…“
 

Na mořském dně odpočívá SS Arcadia. Loď, která před lety zmizela během rutinní zaoceánské plavby. Jediné, co po Arcadii zbylo, bylo zvláštně zmatené volání o pomoc. Ani parník, ani kdokoli z paluby se nenašel. Po sto letech je vrak lodi nalezen. Přes pět set kilometrů od jeho zamýšlené trasy. Cove spolu se svým potápěčským týmem získává povolení nález prozkoumat a vše důkladně zaznamenat na kameru. Problém je, že dokumentace záhadami opředené Arkadie s sebou přináší nečekaná rizika. V temných vodách číhá něco, čemu rezavějící trosky kdysi krásného plavidla nestačí a baží po nových obětech...

Pod hladinou budete moci plout už od 16. srpna.

 

Dům zrcadel

Chybí-li vám stará dobrá duchařina v prostředí sídla, do něhož by se neměl uchylovat ani ten nejprotřelejší dobrodruh, je Dům zrcadel ideální volbou právě pro vás! Britský spisovatel Ben Cheetham se u tuzemských čtenářů kladně zapsal děsuplnou knížkou Neohlížej se. A do totožného prostředí se navrací ve své novince.
 

Kolik jsou ochotni obětovat,
aby jednoduše přežili do svítání?

 

Dva roky poté, co rodina Piperových utekla z nemyslitelné noční můry na zemi, se ve vyprázdněném Fenton House opět začíná něco dít. Piperovy cosi láká zpět. Zda jde o nějakou zlovolnou bytost z pekel, nebo něco mnohem přirozenějšího, lidštějšího, však není jisté. Adam a Ella však dříve, než by se jim líbilo, seznají, že jejich životy jsou s nenáviděným domem spjaté natolik osudově, že se nevyhnou návratu do místa, kam už nikdy nechtěli zavítat. 

A aby toho nebylo málo, do cornwallského sídla mají namířeno ještě tři zloději a jistá tajemná rusovláska.

Druhý díl má podobnou atmosféru jako předcházející titul, je ovšem obohacen o mnohem temnější linku a celou řadu nečekaných zvratů a záhadnosti.

Dům zrcadel odrazí vaše nejniternější obavy již od 12. července.


 

Text: Tomáš Lesk
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.