Freddie Mercury si ho vybral jako svého osobního asistenta. Peter Freestone nyní přednáší o nemoci HIV/AIDS a žije v České republice

23.01.2023 | Recenze
Freddie  Mercury si ho vybral jako svého osobního asistenta. Peter Freestone nyní přednáší o nemoci HIV/AIDS a žije v České republice

Životopisná kniha Petera Freestonea, ve které se dostaneme do Anglie, Indie i České republiky. Vypráví nám svůj život od útlého dětství, přes období, které ho dovedlo až na pozici osobního asistenta Freddieho Mercuryho, kde působil dvanáct let, až do Freddieho smrti. Poté hledal to pravé místo, kde se usadit a co vlastně bude dál dělat. Život ho zavedl až do naší země a nyní je jeho hlavním posláním šířit mezi mladými informace o hrozbě HIV/AIDS.

Tato kniha je nejen pro fanoušky skupiny Queen, ale hlavně pro ty, co rádi čtou životopisné knihy. O Peteru Freestonovi jsem slyšela, ale nikdy jsem se nezajímala více o jeho život. Jeho příběh byl díky tomu pro mě zajímavý a jak to mám u životopisných knížek ráda, dozvěděla jsem se spoustu nového.

Kniha je čtivá, svižná, nejsou tu žádné nudné pasáže. Původně jsem se trochu obávala, aby to nebylo zdlouhavé, přeci jenom je to docela bichlička, ale má to takový spád, že knihu v podstatě nemůžete ani odložit. Samozřejmě tu nechybí ani fotografie a ilustrace. Co se fotek týče, nečekejte žádné umělecké snímky, ale momentky ze života, z nichž některé nebyly ještě nikde publikovány.

Nejedná se o podrobný život Freddieho, o tom už autor napsal jinou knihu. Je to hlavně Peterův příběh, ale i tak je tu o Freddiem spousta zajímavostí a perliček. Po dočtení knihy jsem měla chuť se podívat na film Bohemian Rhapsody a ponořit se tak do období největší slávy skupiny Queen.

Ta část knihy, kdy se autor dostal do Prahy a zamiloval si Českou republiku, byla velice zajímavá. Díky tomu, že měl dům i u moře, tak bych předpokládala, že tam se mu bude líbit víc, ale naši zemi krásně popsal a je jasné, že si to u nás musí oblíbit každý. Navíc jsem téměř až na konci zjistila, že Peter svůj domov nakonec našel asi jen 15 km od mého bydliště, takže to je nyní skoro můj soused.

Ani v České republice autor nezahálí a stále vymýšlí nové projekty. Kromě toho, že jezdil po republice s povídáním o Freddiem a pomáhal některým českým hudebním hvězdám, tak se hlavně věnuje Projektu TFA, kdy, pokud situace dovolí, jezdí nejen po České republice, ale i po světě a přednáší mladým lidem o nemoci HIV/AIDS. Je skvělé, že se pro tuto cestu rozhodl.

Bylo až neskutečné, co všechno Peter za svůj život zvládnul, kam všude se dostal, s kým vším se potkal, ale právě proto má co vyprávět a má spoustu zajímavých příběhů pro sepsání této knihy.

Text: Eva Francová
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

30.01.2023 | Recenze

Bianca Bellová získala několik prestižních literárních cen, román Ostrov v audioknižní podobě zvárnili Taťjana Medvecká a Jan Vlasák

29.01.2023 | Recenze

Jeffery Deaver stvořil nyní již legendárního detektivka Lincolna Rhyma, jeho filmovou podobu ztvárnil Denzel Washington

28.01.2023 | Seriál detektivové

Martin Servaz je oblíbený kriminalista Bernarda Miniera, nový případ odstartuje nahý mladík s maskou jelena na hlavě

27.01.2023 | Recenze

O Životické tragédii se ve školách neučí, vyprávění pamětníků podmanivě zaznamenala Karin Lednická, autorka Šikmého kostela

26.01.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.