Deset tipů na audioknihy, které vyšly v červnu. Tyto tituly se vám postarají o zábavu na celé léto!

27.06.2024 | Tipy na knihy
Deset tipů na audioknihy, které vyšly v červnu. Tyto tituly se vám postarají o zábavu na celé léto!

Těšili jste se na volnější letní dny, že si konečně najdete čas na čtení, ale zároveň nechcete promarnit krásné počasí doma? Nasaďte si sluchátka a vemte knihu na výlet! Audioknihy váží jen tolik, kolik váš telefon, takže si jich můžete s sebou zabalit třeba deset – přesně tolik tipů na knihy k poslechu vám totiž dnes přinášíme. 
 

John Boyne: Před sebou neutečeš


Zdroj: OneHotBook.

Volné pokračování Chlapce v pruhovaném pyžamudomýšlí osudy Brunovy sestry Grety. Přední irský prozaik v něm doceňuje očistnou ironii dějin a potvrzuje, že nikdy není pozdě splatit morální dluh. A konečně se stát hrdinkou vlastního příběhu.
 

Zdeněk Šmíd: Cejch


Zdroj: OneHotBook.

Štiplavá sága ze Sudet. Život v Krušných horách se s lidmi nemazlil. Rod Schmelzerů se tu usadil už v 15. století a živoření v drsně ocejchovaném koutu se nikdy nevzdal. Ani dvěma světovým válkám a věčným neshodám mezi Čechy a Němci navzdory.
 

Stan Redding, Frank W. Abagnale: Chyť mě, jestli to dokážeš


Zdroj: OneHotBook.

Frank byl už od útlého dětství přesvědčivý lhář a postupem let se z něho stal švindlíř a pozér omračujících schopností. Skutečný příběh toho nejtroufalejšího podvodníka v dějinách.Zločincům obvykle nefandíme, nicméně Frankovu stylu nikdo neodolá!
 

Anders Hansen: Doběhni svůj mozek: Jak cvičení a pohyb prospívají mozku


Zdroj: OneHotBook.

Mezinárodní bestseller vás spolehlivě katapultuje z gauče, jelikož antická moudrost „Ve zdravém těle zdravý duch“ platí i nadále. Švédský psychiatr předkládá řadu konkrétních rad, jak využít fyzický pohyb, abychom rozhýbali i svůj mozek!

Alex Ahndoril: Zavřu oči v modlitbě


Zdroj: OneHotBook.

Další pátrání Julie Starkové se odehrává na divadelních prknech. Při zkouškách Macbetha se zjeví duch zemřelého snoubence primadony souboru. Anebo její stalker? Napětí před premiérou narůstá… Druhý díl série od autorského dua, jež světu dalo Larse Keplera.
 

Henning Mankell: Než přijde mráz


Zdroj: OneHotBook.

Policejní novicka Linda Wallanderová asistuje slavnému otci, ačkoli ještě nenavlékla uniformu, a přebírá jeho řeholi v případu, který začal upalováním zvířat. Pak ale někdo podpálí kostel, v němž zůstala uškrcená věřící.
 

Jeffery Deaver: Noční návštěvník


Zdroj: OneHotBook.

Proslulý kriminalista a kvadruplegik Lincoln Rhyme musí ukončit spolupráci s newyorskou policií. Ani hrozící kriminál jej však neodradí od snahy dopadnout zločince přezdívaného Zámečník, při jehož vcelku nevinných vloupačkách by jednou mohla téct krev. 
 

Stephen Fry: Trója


Zdroj: OneHotBook.

Trojská válka – taková mela kvůli jedné ženské! A i kdyby byla ve skutečnosti prozaičtější než u Homéra, proč si ji trošku nepřibájit? Britský komik Stephen Fry završuje svou osvětově-žertéřskou výpravu do minulosti nejslavnějším antickým příběhem.
 

Ray Nayler: Hora v moři


Zdroj: OneHotBook.

Bioložka Ha Nguyenová se věnuje výzkumu vědomí hlavonožců. Když dostane příležitost zkoumat zvláštní chobotnice, neváhá ani okamžik. Dokážou se lidé dorozumět s jiným živočišným druhem, aniž by to mělo vliv na citlivý podmořský ekosystém?
 

Tabitha Birdová: Krámek s fantazií


Zdroj: OneHotBook.

Tajuplný krámek kočuje světem a nabízí starožitné dárky na opravu poničených snů nebo třeba telefonní aparáty pro kontakt se zesnulými blízkými. Jeho dlouholetý správce Hubert Umbray jednoho dne zjišťuje, že mu zbývá necelý měsíc, aby za sebe našel náhradu…

 

Text: se svolením vydavatelství OneHotBook
Foto: rawpixel.com on Freepik; Markéta Havlová, se svolením nakladatelství OneHotBook

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.