Vydejte se na průzkum tajemných světů v nejkouzelnější dětské knize od dob Harryho Pottera. Zve vás Cestovní kancelář Jinosvěty

23.03.2023 | Knižní zajímavosti
Vydejte se na průzkum tajemných světů v nejkouzelnější dětské knize od dob Harryho Pottera. Zve vás Cestovní kancelář Jinosvěty

Práva prodaná do bezmála 20 zemí, prestižní literární ceny a první místo v žebříčcích nejprodávanějších knih. Cestovní kancelář Jinosvěty britské spisovatelky L. D. Lapinski získala nálepku „nejkouzelnější dětská kniha od dob Harryho Pottera“. Tak si sbalte kufry a vydejte se na průzkum kouzelných světů. Česky právě vychází druhý díl!

L. D. Lapinski vždycky milovala příběhy, které zachycují, že vedle našeho „normálního“ světa existuje ještě jiný, kouzelnější svět.

„Hltala jsem sérii Jeho temné esence od Philipa Pullmana a Artemise Fowla od Eoina Colfera dodnes považuju za mnohem lepší příběh, než je Harry Potter,“ popisuje L. D. Lapinski, co ji k psaní přivedlo.

Kufr jako brána do jiných světů
Vzhledem k tomu, že na knihách vždycky nejvíc milovala návštěvy jiných světů, se rozhodla svou knihu pro děti postavit právě na cestování po rozmanitých kouzelných světech.

Příběh začíná tím, že dvanáctiletá Flick Hudsonová najde staré vetešnictví s hromadou starých kufrů. Jenže pozor! Ve skutečnosti to není vetešnictví, nýbrž cestovní kancelář, která umožňuje cestovat mezi jednotlivými světy. Chcete navštívit svět, ve kterém hory dokážou létat? Nebo svět, ve kterém si lidé jenom zpívají? Stačí najít správný kufr a vlézt do něj…

Útěk v časech pandemie
Cestovní kancelář Jinosvěty v angličtině vyšla v dubnu 2020, čili uprostřed světové pandemie, kdy byla většina knihkupectví zavřená, a lidé si knihy mohli objednávat maximálně přes internet. L. D. Lapinski v jednom rozhovoru přiznala, že se přirozeně bála, že její kniha si kvůli tomu nenajde čtenáře. Jenže útěk do kouzelných světů bylo zřejmě přesně to, co lidé potřebovali.

Krátce po vydání se Cestovní kancelář Jinosvěty v Británii vyšplhala na žebříček nejprodávanějších knih pro děti a L. D. Lapinski s nakladatelstvím podepsala smlouvu na další dvě knihy.

„Vždycky jsem o Jinosvětech uvažovala jako o trilogii, o jedné dlouhé knize rozdělené do třech dílů, takže mám obrovskou radost, že můžu celý příběh odvyprávět přesně tak, jak jsem to zamýšlela,“ líčí svou radost z úspěchu.

Nejlepší dětská kniha od dob Harryho Pottera
A přibývalo nejenom prodaných výtisků, ale taky nadšených ohlasů samotných čtenářů!

„Nic tak dobrého jsem nečetla od dob Harryho Pottera, bavilo to mého syna i mě,“ napsala jedna z maminek na Goodreads.

„Mix Fantastických zvířat a Letopisů Narnie v tom nejlepším slova smyslu, naše děti to milují,“ nechal se slyšet jiný rodič.

Cestovní kancelář Jinosvěty kombinuje humor s napínavým dobrodružstvím a neustálou akcí, takže se nestihnou nudit ani malí čtenáři, kteří mají problém udržet pozornost. A dospělí čtenáři ocení, že autorka si dala práci a vytvořila skutečně promyšlený magický svět, který obstojí i v konkurenci Terryho Pratchetta nebo již zmiňovaného Harryho Pottera.

Knihy, které oceňují i rodiče
Říká se, že psát dětské knihy je těžší než psát knihy pro dospělé, protože autor musí nadchnout jak malé čtenáře s bohatou fantazií, tak rodiče, kteří už toho mají načteného spoustu. L. D. Lapinski se to v Cestovní kanceláři Jinosvěty povedlo. Za svou knihu získala řadu prestižních literárních cen – za nejlepší dětskou knihu roku i za nejlepší první větu.

Česky první díl Cestovní kancelář Jinosvěty vyšel loni v říjnu. Druhý díl s přízviskem Na hraně oceánu vyšel začátkem března. Tak si sbalte kufry a vydejte se spolu s Flick Hudsonovou na dobrodružství v kouzelných světech!

Text: Žofie Sedláčková
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.