Ve strašidelných domech od australanky Darcy Coates byste bydlet nechtěli, hororové příběhy jsou jen pro ty nejodvážnější duše

11.03.2023 | Knižní zajímavosti
Ve strašidelných domech od australanky Darcy Coates byste bydlet nechtěli, hororové příběhy jsou jen pro ty nejodvážnější duše

Hororové čtení sice není pro každého, ale pokud patříte mezi milovníky strašidelných příběhů, rozhodně nesáhnete vedle, když zvolíte mezi následujícími tituly.

Černá zima
Australanku Darcy Coates asi není nutné příliš dlouho představovat. V knižním světě se totiž řadí k autorkám bestsellerů. Ostatně to, že její vyprávění je velmi poutavé a populární, značí stále narůstající počet knížek nejen u série Strašidelných domů, ve kterých byste se určitě nechtěli ubytovat.

Další neméně oblíbenou sérii Černá zima navíc letos doplní v pořadí již čtvrtá kniha – Ticho ve tmě. Pokud máte za sebou předchozí díly Hlasy v bouři, Výkřiky v temnotě či Šepot v mlze, novinkou budete jistě potěšeni. Závěrečný díl vypráví o Clare a Dorranovi, kteří se rozhodli vrátit domů do Winterbourne Hall. Svět okolo nich se každou minutu mění v horší místo a jim nezbývá nic jiného než vše vzít pevně do svých rukou a začít jednat. Ještě je tu stále mnoho přeživších, ale otázkou zůstává, jak dlouho jimi budou. Mnohem více si totiž oba uvědomují, že vlastní soběstačnost je o to víc důležitá, a tak jako bezpečné útočiště volí rodinné sídlo uprostřed hlubokých lesů, které by nemuselo přilákat zvědavé a nebezpečné Vyzáblé.

Jejich bývalý domov ale už není jako dřív. Už jim neposkytuje bezpečí, jen je otázkou, zda si to oba dokážou uvědomit ještě včas, nebo bude příliš pozdě. Čas běží a oni musejí rychle jednat v zájmu všech. Opět tak pokračuje boj o přežití a vítěz může být jen jeden. O tom, jak to nakonec dopadne, se můžete dočíst v posledním dílu této tolik oblíbené hororové série.

Northern Michigan Asylum
J. R. Erickson
přichází s novinkou, kterou si oblíbí právě fanoušci Strašidelných domů Darcy Coates. Ti, co vidí je součástí nové série Northern Michigan Asylum. Vrací čtenáře do roku 1935, kdy jednoho srpnového rána najde teprve třináctiletá Sophia svou kamarádku Rosemary potulující se po lese. Především ji upoutají její zářivé žluté potrhané šaty. Dívka navíc zvláštně došlapuje na jednu nohu a má němý až strašidelný výraz, což Sophii velmi děsí. Její oči jsou prázdné a skleněné a všechna radost jako by se z nich vytratila. Rosemary navíc zoufale naznačuje, že je něco, co by Sophie měla vidět a ta ji následuje. O dvacet let později po nálezu těla její nejlepší kamarádky se Sophia ocitá uvězněná v ústavu pro choromyslné, kde si ji oblíbí zlovolný lékař, jenž má slabost pro tak trochu jiné pacienty, avšak ani tady ji nic dobrého nečeká.

Píše se 1965 a Hattie, podobně jako její matka před třiceti lety, je také vedena duchem, jenž ji zavede na půdu, kde spatří noviny odhalující děsivé tajemství jejich rodiny. Tohle tajemství může ovlivnit život nejen Hattie, ale i jejích sourozenců. A tak se společně se svou sestrou vydá na výpravu, aby napravila křivdy minulosti a poodhalila podvod, který jim před mnoha lety sebral matku. Boj o nápravu ale není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Text: Adriana Šťastná
Foto: Kateřina Svobodová

Nepřehlédněte

Krieglovi jsem se věnoval průběžně posledních dvacet let. Kniha má 608 stran a její rukopis byl ještě rozsáhlejší, říká Martin Groman

30.03.2023 | Rozhovory

Autobiografický příběh byl kvůli norskému dialektu těžký na překlad. Náročné práce se ujala skandinavistka Jarka Vrbová

29.03.2023 | Knižní zajímavosti

Vždy mám rozečtenou více než jednu knihu. Na jejich vůni a šustění stránek nedám dopustit, říká Martina Preissová

28.03.2023 | Rozhovory

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě, konečně v češtině. Příběh Ali Hazelwood chytne za srdce i ty největší tvrďáky

27.03.2023 | Recenze

Jedině čtenáři mají ve svých rukách osudy knihkupectví ve svém městě, říká Erika Frýbortová, vedoucí sítě kamenných prodejen Kosmas

26.03.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.