V přílivu jarních novinek najdete mnoho českých autorů, Jakub Zachrdla ve svém debutu oživil protektorátního superhrdinu Péráka

20.04.2023 | Ostatní
V přílivu jarních novinek najdete mnoho českých autorů, Jakub Zachrdla ve svém debutu oživil protektorátního superhrdinu Péráka

K jaru patří příliv energie, probouzející se příroda a také široká nabídka knižních novinek všech žánrů.

Zbabělci a vrazi - Jakub Zachrdla
Kapitán Leoš Baxa, hnán touhou po pomstě, se vydává na lov největšího sériového zabijáka v našich dějinách. Klára Matějková, mladá investigativní novinářka, v něm vidí vykonavatele spravedlnosti nad nikdy nepotrestanými přisluhovači komunistického režimu, které z duše nenávidí. Donuceni okolnostmi uzavírají nečekané spojenectví v honbě za spravedlností.
Cosmopolis

Taxikář - Petr Čepek
Den jako svořený pro vraždu! Mrholení a mlha. Je jaro a ulicemi Prahy obchází vrah. Přesně kalkulující člověk s jasně vytyčeným cílem. Proč by ale někomu stálo za to vraždit taxikáře? Nechte se vtáhnout poutavým mrazivým vyšetřováním, které vás zavede do světa drogových gangů, neúspěšných tanečníků, miliardářů, italské módy a sérií vražd.
Cosmopolis

LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě - Jens Andersen
Výpravně provedená kniha, která potěší nejen fanoušky stavebnice Lego. Dánský novinář Jens Andersen jako první získal úplný přístup do rodinných a podnikových archivů firmy LEGO. Poprvé tedy vypráví příběh nejslavnější hračky v celé její šíři: jako rodinnou ságu, podnikatelský zázrak i kroniku nevyzpytatelného 20. století.
Host

Modrá krev - Alena Činčerová, Barbora Jarošová Kinská
Knižní podoba oblíbeného TV pořadu. Zajímáte se o historii české země a příběhy šlechtických rodů, které ji reprezentovaly? Jaké osudy je potkaly? Kam se poděli jejich potomci? Vše se dozvíte v knižním zpracování oblíbeného cyklu ČT Modrá krev, které přináší příběhy osmi známých aristokratických rodů, jejichž zvučná jména znáte už ze školních lavic.
Edice České televize

Nová role: babička - Gundi Mayer-Rönne, Carina Manutscheri
Autorky se zaměřují při budování vztahů na ose rodiče–děti–vnoučata na humor, uvolněnost a respekt. Pracují s pojmy empatie, vyrovnaný vnitřní postoj a rozloučení s nefunkčními vnitřními přesvědčeními. Důraz kladou na práci s vnitřním dítětem babičky. Zabývají se vymezením hranic, specifiky vztahu k dítěti, k vnoučatům, věnují se roli mužů.
Portál

Text: se svolením nakladatelství Cosmopolis, Host, Edice České televize, Portál
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.