V jejím srdci svět se tříští: Hrůzou napěchovaná novinka od mistra temných detektivek a hororu. Tahle kniha vám nedá spát!

21.01.2024 | Tipy na knihy
V jejím srdci svět se tříští: Hrůzou napěchovaná novinka od mistra temných detektivek a hororu. Tahle kniha vám nedá spát!

Máme tu pro vás novou knihu, která vyvolá mrazení v zádech. Knihu od bestsellerového spisovatele, jenž umně kombinuje prvky hororu a thrilleru a utváří tak nevšední čtenářský zážitek, na který budete vzpomínat ještě na jaře.
 

O autorovi

Jak už napovídá titulek, J. D. Barker není rozhodně žádným spisovatelským zelenáčem. Znát ho budou zejména čtenáři bestsellerového thrilleru Čtvrtá opice, který odstartoval nyní třídílnou sérii s vyšetřovatelem Samem Porterem. Cizí mu není ani horor. S Dacrem Stokerem, praprasynovcem legendárního Brama Stokera napsal knihu Dracul, která notoricky známému viktoriánskému hororu dějově předchází.

Sám přitom začínal jako novinář, zabývající se mimo jiné zkoumáním záhad a strašidelných míst. Pracoval i jako ghost writer. Svůj debut Forsaken vydal samonákladem v roce 2014 a získal za něj nominaci na Bram Stoker Award. Některá z jeho děl aktuálně čekají na zfilmování. Za své největší vzory považuje Neila Gaimana a Stephena Kinga, přičemž s druhým jmenovaným svá díla konzultoval.

 

Novinka o smrti a záhadném hřbitovu

Protagonistou novinky V jejím srdci svět se tříští je osmiletý chlapec z Pittsburghu jménem Jack Thatch. Rodiče mu zemřeli a o jeho výchovu se stará tetička. Každý rok na smutné výročí dne, kdy o ně přišel, chodívá Jack na jejich hrob. Až se jednou v srpnu roku 1984 setká s podivínskou osmiletou Stellou Nettletonovou. Právě toto setkání odstartuje podivný řetězec událostí, jenž mladíkovi změní život. Sám neví, proč se Stellou stane posedlým a chodí ji na hřbitov vyhlížet. Znovu se s ní však setká až přesně za rok na té samé lavičce, kde opět čte Dickensovy Nadějné vyhlídky.

Tajemstvími opředená dívka a následující setkání vedou k probuzení vedle spáleného muže v nedotčeném oblečení. Dojde k vyšetřování. Detektiv Faustino Brier se s podobnými případy setkává každý rok. A aby toho nebylo málo, kdesi daleko od onoho místa ve výzkumné laboratoři vyrůstá v izolaci další chlapec stejného věku, vládnoucí děsivou schopností. Kam se tento příběh vrtne? Těšte se na nadpřirozeno, tajemno a mistrně zamotanou zápletku. To vše a mnohem víc můžete v tomto pohlcujícím románu očekávat!

  Text: Tomáš Lesk
Foto: Markéta Havlová

 

Nepřehlédněte

Českým bestsellerem za rok 2023 jsou Gazely Patrika Hartla. Uspěly v konkurenci více než tisícovky knih

05.03.2024 | Ostatní

Daniel Bambas: „Ty nejzajímavější charaktery skrývají hodně smutku.“ Držitel Ceny Thálie propůjčil již podruhé svůj hlas příběhu z pera skotského spisovatele Petera Maye

04.03.2024 | Rozhovory

Geniální autorka loňského bestselleru Znamenitá mrtvola se vrací s temnou sbírkou povídek Devatenáct pařátů a jeden temný pták

02.03.2024 | Tipy na knihy

5 nejrozšířenějších mýtů o audioknihách: Poslech mluveného slova není jen línou a nerovnou náhražkou čtení, ale otevírá nový svět vychutnávání příběhů. Vyzkoušejte to sami!

01.03.2024 | Rozhovory

Sedm knižních novinek, o kterých by se mělo mluvit! Pohodový young adult román, cestování v čase s AI, kontroverzní kniha o transgenderu a další

29.02.2024 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.