Jérôme Loubry, autor bestselleru Útočiště, si v novém thrilleru pohrává se čtenáři, až se z toho tají dech

17.10.2022 | Ostatní
Jérôme Loubry, autor bestselleru Útočiště, si v novém thrilleru pohrává se čtenáři, až se z toho tají dech

V izolované vesnici Smrtnoha náhle dochází k záhadným úmrtím a zločiny z dávné minulosti se zdají být skutečnější než skutečnost… Dozví se o pár let později novinářka Camilla neuvěřitelnou pravdu? Francouzský noir od autora bestselleru Útočiště.

Ukázka z knihy Krvavé stíny 

Cesta (1)

„Kam jedeme?“ zeptala se Camilla a tázavě se podívala na řidičku.

Ta od chvíle, kdy vyjely z podzemního parkoviště, skoro nic neřekla. Soustředila se na řízení, v obličeji se jí zračila ohromná únava, pleť měla bledou, jako by trpěla nějakou záludnou nemocí.

„V mailu, který jste ode mě dostala,“ odpověděla Élisa, aniž spustila oči ze silnice před sebou, „jsem vám napsala, že vám nabízím informace o tom nejděsivějším příběhu, jaký jste kdy slyšela. Takže to, co vám chci sdělit, musím podpořit důkazy, jinak byste mi nemohla uvěřit. Jinak byste si o mně pomyslela, že jsem buď lhářka, nebo že jsem se zbláznila.“

„Nepsala jste nic o tom, že pojedeme mimo město,“ poznamenala Camilla. Okénkem vozu sledovala okolí.

„To je pravda, to jsem měla,“ přiznala Élisa, podívala se na Camillu a chabě se usmála. „Až budeme na místě, tak to pochopíte. Ale ničeho se nebojte, nejde o léčku nebo o cokoli takového. Nemusíte mít strach.“

Z obličeje mi jde vyčíst strach? pomyslela si Camilla a přestala věnovat pozornost krajině za sklem. Z nejistého hlasu? Ne, strach nemám, jsem jenom zvědavá a… nesvá z toho, že sedím vedle neznámé ženy.

Dětinským gestem automaticky sklopila sluneční clonu a v zrcátku si ověřila, že v obličeji vypadá dobře. Nevšimla si žádných známek zranitelnosti. Tmavohnědé mandlové oči netěkají, vyzařuje z nich sebejistota. Není bledá, rty se jí nechvějí. Neklidná je jen uvnitř.

Vůz opustil hlavní třídy v centru města a rychle se propracoval na předměstí. Místo ulic osvětlených spoustou rozzářených výloh teď obě ženy projížděly temnými a pustými čtvrtěmi, nakonec zmizelo i mdlé světlo pouličních lamp a uprostřed polí si je převzal na starost měsíc v úplňku. Camilla pomyslela na mail, který před týdnem našla ve služební schránce.

Nabízím Vám materiál na první senzační článek ve Vaší rozbíhající se kariéře – až si tu větu přečtete, určitě budete mít za to, že jde o špatný vtip, ale není to tak. Myslím to vážně. Na důkaz poctivosti Vám dám jednu informaci, jakousi jednohubku, která Vás navnadí. Bezpochyby jste slyšela o událostech, o nichž se před dvěma lety hovořilo v souvislosti s vesnicí Smrthora. Nemálo médií se té záhadě tehdy snažilo přijít na kloub. Šlo o hromadnou halucinaci? Státní komplot? Projev čarodějnictví? Všichni samozřejmě narazili na hráz mlčení a advokáty majitele vesnice. Ode mě se můžete dozvědět, co přesně se tam stalo. A nic za to nechci. Je čistě na Vás, jestli mi uvěříte, nebo ne. Vydáte-li se však se mnou na cestu, už se nedokážete zastavit, budete muset dojít až k pravdě. Budu na Vás čekat v pondělí ve 20 hodin ve veřejných podzemních garážích v rue Saint-Exupéry. Hledejte černý Volkswagen Polo v podlaží -2.

Text: se svolením Grada Publishing a.s.
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.