Na dovolenou s knihou v ruce: Tipy na letní čtení, které zaujme každého – knihomoly i sváteční čtenáře

24.07.2023 | Tipy na knihy
Na dovolenou s knihou v ruce: Tipy na letní čtení, které zaujme každého – knihomoly i sváteční čtenáře

U moře, v houpací síti pod jabloní, nebo pod stanem, tam všude se dá číst – a dnes pro vás máme opět nálož knižních tipů! Tak si udělejte pohodlí a ponořte se do příběhů, které jsme pro vás vybrali. Najdete mezi nimi novinku Jak se stát jiným od bestsellerového autora Édouarda Louise nebo romantiku Moje léto v Řecku, která je jako stvořená na dovolenou na jihu Evropy. A pro koho je určená knížka Knihomolové, to snad ani nemusíme říkat.
 

Knihomolové
Emily Henryová

Nora je úspěšná literární agentka a ani trochu romantický typ. Charlie je skvělý redaktor, ale žádný lamač dívčích srdcí. Když se ale tihle dva ocitnou na stejné dovolené, začíná to vypadat, že jejich příběh píše někdo, kdo má na nose aspoň troje růžové brýle.

Vyšlo v nakladatelství Metafora.


Jak se stát jiným?
Édouard Louis

Zažívá nevídaný úspěch, neustále cestuje a vypráví o svém životě. Jenže postupně se dostavuje únava a znechucení, nejraději by od všeho utekl. Hluboce osobní román je největším dílem literární hvězdy od vydání Skoncovat s Eddym B. Kritika i čtenáři ho ocenili jako návrat autora, který má co říct a nešetří ani sám sebe.

Vyšlo v nakladatelství Paseka.

 

Moje léto v Řecku
Mandy Baggotová

Becky svou práci miluje nade vše. Vyrábí pro své klienty sendviče přímo na míru jejich chutím. Když se však zle nepohodne se svojí sestrou, je nejvyšší čas odpočinout si na dovolené. Do oka jí padne inzerát na hlídání vily na řeckém ostrově Korfu. V letadle se seznámí s charismatickým Eliasem, kterému však o sobě neřekne pravdu…

Vyšlo v nakladatelství CPRESS.

 

Text: se svolením nakladatelství Paseka, CPRESS a Metafora
Foto: Lucie Hněvsová, Metafora

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.