Dave Grohl, držitel cen Grammy a Emmy, prozrazuje dlouho skrývaná tajemství

11.09.2022 | Knižní zajímavosti
Dave Grohl, držitel cen Grammy a Emmy, prozrazuje dlouho skrývaná tajemství

Září ve znamení hlubokých lidských příběhů

Určitě je vám všem známá oblíbená poučka všech knižních nadšenců, která praví, že čtenář prožije tisíce životů, zatímco ten, kdo nečte, jen jeden jediný. A přesně v tomto duchu se ponese i dnešní článek. Naším cílem je vám předestřít ty nejlepší zářijové novinky, které si nesmíte nechat ujít. Ačkoliv je obecně měsíc zahájení povinné školní docházky vnímán jako knižní okurková sezóna, kdy se knihkupci a nakladatelé pilně zaobírají vánočními trháky, jež spousta z nás posléze nalezneme pod stromečkem, tak i v tomto měsíci se dají najít opravdové skvosty, které by bylo škoda nechat protéct mezi prsty.

Léto tradičně patří lehkým, romantickým příběhům, které své čtenáře zavedou daleko do míst, kde slunce hřeje na kůži a v dálce je slyšet šumění vln. Zkrátka a dobře letní čtivo vás hodí do pohodového módu s nohama nahoru a umožní přesunout se doslova kamkoliv na světě. Naproti tomu s příchodem podzimu a jeho sychravých dnů nastává období přemítání, zamýšlení se nad lidským údělem a životními cíli. Tuto etapu velmi dobře odráží i naše dnešní novinky, které si postupně hezky jednu po druhé představíme!

Vypravěč – odraz životních zkušeností, i neutuchajícího optimismu!
Vypravěč je zdařilý autobiografický počin, který vám umožní proniknout do tajů showbusinessu, Dave Grohl se totiž rozhodl pozdvihnout oponu a ukázat svým příznivcům něco málo ze svého soukromí. Protagonista je zvyklý dělat všechno sám, spoléhat se výlučně na své vlastní instinkty a talenty. S ohledem na své osobní zkušenosti a charakterové rysy se rozhodl chopit se spisovatelských otěží a do několika stránek otisknout svůj životní příběh.

Zpěvák vás vezme doslova na cestu časem, od jeho dětských let, přes fázi dospívání až do současnosti. Prožijete si s ním veškeré jeho malé, větší i přímo gigantické úspěchy, stejně tak jako s ním budete sdílet hoře porážky. Bude vašim průvodce nejen ve vodách hudebního průmyslu, ale nechá vás proplížit se i do jeho nejtajnější svatyně, kterou pro něj bezpochyby jeho rodina představuje. Kromě všeobecně známých faktů se spisovatel uvolil vyzradit svým příznivcům i nejedno tajemství, které dlouho držel pod pokličkou.


Foto: Kateřina Svobodová

Knihovna malých zázraků – příběh, který pohladí na duši!
Je obecně známo, že srdce každého knižního nadšence nadšeně zaplesá při představě, že se mu do ruky dostala kniha o knihách. Shora nadepsaný titul je právě jedním z takových skvostů, který dozajista potěší zejména příznivce titulů Muž jménem Ove, či Tady byla Britt-Marie, čili směsici počinů, které vás příjemně překvapí, ale zároveň v sobě skýtají určité životní moudro. Ovdovělý muž, toužící upevnit vazby se svojí vnučkou, která je příhodně vášnivá čtenářka, objeví v knihovně více, než v co zpočátku doufal.

Tento titul je krásnou ódou na čtení a moc příběhů, ne nadarmo se totiž praví, že příběhy jsou branou do jiných světů. Nejistá dospívající dívka a zármutkem sužovaný starší pán k sobě najdou cestu skrze náhodně nalezený seznam četby. Slova mají moc, moc přinášet radost i do těch nejtemnějších míst a opravit to, co bylo nepřízní osudu dosti poškozeno. Každá otočená stránka v sobě totiž skýtá naději, naději na šťastný konec i nový začátek. Vždyť přeci pokud dojdou ke štěstí hlavní postavy, proč bychom své šťastně až na věky nemohli mít i my, obyčejní smrtelníci? Tahle knížka si vás získá nejen svým obsahem, který je plný nejrůznějších emočních momentů, ale i čarovnou obálkou, jenž se dozajista stane chloubou každé knihovny.

Text: Anastasja Vištalová
Foto: Kateřina Svobodová

Nepřehlédněte

"Píšu v noční košili a v županu a občas u toho mám zapnutou televizi." Halina Pawlowká v nové knize Rande s humorem sobě vlastním popisuje, co vše se může přihodit na schůzce dvou lidí

10.12.2023 | Rozhovory

Grafický román – multifunkční dárek (nejen) pro nečtenáře. Už dávno neplatí, že v komiksech najdete jen superhrdiny

09.12.2023 | Tipy na knihy

„Tátova hudba a duše byly s tímhle časoprostorem neoddělitelně spjaté,“ říká o skladateli Karlu Svobodovi jeho syn Petr. Právě vyšla jeho výpravná biografie o otci

08.12.2023 | Rozhovory

Oppenheimer – Americký Prométheus: Právě z této knihy čerpal Christopher Nolan při psaní scénáře ke svému filmovému hitu o americkém fyzikovi

07.12.2023 | Recenze

Robert Bryndza: "V Česku si připadám jako rocková hvězda." Autor thrillerů, ze kterých se pravidelně stávají bestsellery, ve volném čase nejraději čte historické romány a sci-fi

06.12.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.