Ti, kdo tvrdí, že štěstí si za peníze nekoupíte, asi nikdy neutráceli za čokoládu

27.02.2023 | Ostatní
Ti, kdo tvrdí, že štěstí si za peníze nekoupíte, asi nikdy neutráceli za čokoládu

Dámy z Čokoládového klubu musí vyřešit spoustu problémů: zachránit vztah svého dodavatele čokoládových delikates, předat zásilku drog a nenechat se přitom zabít či užít si svatbu, ze které utekl ženich. Vše s humorem, šarmem a spoustou čokolády.

Lucy věřila, že bude s Aidenem šťastná, dokud je smrt nerozdělí. Nepočítala ale s cizí ženou v jeho posteli. Není však jediná, kdo má problémy. Autumn má představit snobským rodičům svého úžasného přítele, který ale vypadá trochu jinak, než by čekali. Nadiin manžel přísahá, že přestal hrát hazardní hry, jenže ona mu prostě nemůže věřit. A Chantal doufá, že se jí podaří zachránit manželství. Jak má ale vysvětlit manželovi, že sice konečně čeká dítě, které chtěl, ale možná ne s ním?

Všechny dámy z Čokoládového klubu budou potřebovat hodně čokolády, aby zvládly výzvy, které mají před sebou...

UKÁZKA z knihy Čokoládové nebe: 
Odhodlaně se vykrademe z Trington Manor a zamíříme k Chantalinu autu, je to černý Chelsea Tractor s pohonem na všechna čtyři kola. Svítí slunce, a přestože je únor, docela hřeje. Krásný den na svatbu, dalo by se říct. Přímo dokonalý.

Naše kamarádka sedne za volant a zbylé dvě družičky mě nasoukají se šaty a závojem na sedadlo spolujezdce. Když si sednu, Nadia mi podá mou kytici.

„Moc ti to sluší,“ řekne.

„Jsem vhodně oblečená na předávku drog?“

Všechny se neklidně zasmějeme, a zatímco si uhlazuju sukni, aby se moc nepomačkala, Nadia a Autumn nasednou na zadní sedadla.

Chantal si nasadí sluneční brýle. Vypadá velmi vážně, což je pro únikového řidiče ideální vzhled. Samozřejmě až na ty šaty pro družičku. „Připravené?“

„Připravené,“ přitakáme všechny a Chantal startuje.

Nic.

Chantal zakleje a nohou velmi agresivně sešlápne plynový pedál. Pořád nic.

„To jsou taky možná předsvatební nervy,“ nadnesu a koušu si čerstvě nalakované nehty.

„Podělanej vrak,“ zamumlá Chantal, přestože její auto je zcela nové a děsně drahé. Ale vrak její nadávky ignoruje, přes četné pokusy ta bestie tvrdohlavě odmítá dát se do pohybu.

Autumn nervózně mrkne na hodinky.

„Žádnou paniku,“ řeknu. „Žádnou paniku. Použijeme plán B.“

„Musíme sehnat jiné zatracené auto,“ postěžuje si Chantal a praští zápěstím do volantu.

Na to, že se jí do toho moc nechtělo, vypadá dost zklamaně, že jsme nevystřelily ze štěrkové cesty se skřípějícími koly. Vrhnu na kamarádky vědoucí úsměv. „Máme náhradní vozidlo.“

Všechny se na mě otočí. Chantal se zamračí. „Vážně?“

 

Carole Matthewsová
Autorkou třiceti čtyř románů, které se staly bestsellery Amazonu i deníku Sunday Times. Kromě toho je také držitelkou ocenění RNA udělovaného romancím. Její mimořádný smysl pro humor jí získal fanoušky i ohlas po celém světě. Nakladatelství Cosmopolis zatím vydalo její knihy Čokoládový klub (2022) a Slunečné dny a mořský vánek (2022).

Text: se svolením 
Foto: Štěpánka Levá 

 

Nepřehlédněte

Krieglovi jsem se věnoval průběžně posledních dvacet let. Kniha má 608 stran a její rukopis byl ještě rozsáhlejší, říká Martin Groman

30.03.2023 | Rozhovory

Autobiografický příběh byl kvůli norskému dialektu těžký na překlad. Náročné práce se ujala skandinavistka Jarka Vrbová

29.03.2023 | Knižní zajímavosti

Vždy mám rozečtenou více než jednu knihu. Na jejich vůni a šustění stránek nedám dopustit, říká Martina Preissová

28.03.2023 | Rozhovory

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě, konečně v češtině. Příběh Ali Hazelwood chytne za srdce i ty největší tvrďáky

27.03.2023 | Recenze

Jedině čtenáři mají ve svých rukách osudy knihkupectví ve svém městě, říká Erika Frýbortová, vedoucí sítě kamenných prodejen Kosmas

26.03.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.