Tyto dvě fantasy knihy pro young adult čtenáře by vám v srpnu neměly uniknout – Hotel Magnifique a Království obávaných

22.07.2023 | Tipy na knihy
Tyto dvě fantasy knihy pro young adult čtenáře by vám v srpnu neměly uniknout – Hotel Magnifique a Království obávaných

Honosné, plné tajemných zákoutí, temných kouzel a nebezpečenství, to jsou Hotel Magnifique a Království obávaných, nové fantasy příběhy pro mládež s kapkou dekadence. První z nich nás přenese do nového světa začínající autorky Emily J. Taylor, druhý zase do známého prostředí hříšné série z pera Kerri Maniscalco. Oba mají jako výrazné hlavní hrdinky sestry. Oba již po přečtení prvních stránek nebudete moci odložit.

 

Hotel Magnifique 
Emily J. Taylor

Debutová kniha mladé autorky nás vezme doslova do jiného světa. A to nejen díky nádherné obálce! Sedmnáctiletá Jani pracuje v koželužně, živoří, a přitom sní o lepší budoucnosti. S příjezdem hotelu Magnifique do jejich města se ale může všechno změnit. Proč? Legendární hotel v sobě totiž ukrývá mnoho kouzel a má jednu úžasnou vlastnost: každé ráno se objevuje na novém místě. Jani ani její sestra si nemohou dovolit ubytování v tomto luxusním zařízení, a tak zde začnou pracovat. Brzy si ovšem uvědomí, že není všechno zlato, co se třpytí. Pozlátko magického hotelu skrývá nehezká tajemství… Některá z nich dokonce velmi nebezpečná. Protože pracovní smlouvu nelze rozvázat, musí se Jani obrnit trpělivostí a vsadit vše, co miluje, aby nejen rozluštila záhadu, ale také zachránila svou sestru a ostatní zaměstnance hotelu.

Hotel Magnifique se na serveru Goodreads těší hodnocení 3,8 hvězdičky a dle recenzí má skvělou atmosféru podobnou knihám Caraval či Noční cirkus

Vychází 2. srpna v nakladatelství King Cool

 

Království obávaných
Kerri Maniscalco

Z debutu přejdeme k již známé a úspěšné autorce a rozjeté sérii. Království obávaných je třetím dílem trilogie s názvem Království hříšných. Vypráví příběh Emilie, která jedné tragické noci přijde o svou sestru – dvojče. Nikdo kolem nich ovšem netuší, že dvojčata jsou zároveň čarodějky tajně žijící mezi lidmi. Tedy byly, teď už zůstala jenom Emilia, která se v oparu zármutku rozhodne nalézt vraha své sestry, i kdyby přitom měla použít zakázané temné síly. Při svém pátrání se čarodějka seznamuje s Irou, jedním z pekelných princů, který jí chce pomoci vyřešit sestřinu smrt…

V Království obávaných se ocitáme v Sedmi kruzích pekla, kde sledujeme, jak svět směřuje k válce mezi čarodějkami, démony, měňavci a hlavně nejzrádnějšími nepřáteli vůbec: Obávanými.

Samozřejmě zde hlavní roli stále hraje Emilia. Ta je otřesena zjištěním, že její sestra Vittorie nejen žije, ale dokonce je obviněna z vraždy vysoce postaveného člena rodu. Stává se nepřítelem Sedmi kruhů, ale i navzdory zradě udělá Emilia vše, aby přišla téhle záhadě na kloub a zjistila, kým její sestra skutečně je. Přitom stále spolupracuje s Irou, hříšně krásným princem, po jehož srdci i duši neustále touží.

Tato série si na Goodreads drží velmi dobré hodnocení (v průměru kolem čtyř hvězdiček), a to včetně Království obávaných, které v originále vyšlo minulé září.

Vychází 30. srpna v nakladatelství King CoolText: Lucie Dvořáková
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.