Nikdy nedráždi bohy bosou nohou…

14.10.2021 | Recenze
Nikdy nedráždi bohy bosou nohou…

Příběh Addie LaRue vás překvapí, nadchne, chytí a nepustí. A zůstane ve vás rezonovat ještě dlouho po přečtení poslední stránky. Je sugestivní a pro velkou plochu, skvělý nápad, hloubku a spletitost si nezadá s velkými světovými romány. Ty připomene i tím, že se odehrává v období více než tří set lidské historie – rozpíná se do hloubky postav i v čase, ovšem tentokrát nesledujeme osudy několika generací. Ne. Hlavní hrdinka zůstává stále s námi. Nemění se. Nestárne. (text: Dana Konvičková, foto: Helena Herynková)

Addie je zvláštní děvče. Dívka se sedmi pihami v obličeji – jednu má prý za každou velkou lásku, co ji čeká. Dívka s očima doširoka otevřenýma a hltajícíma okolní svět se všemi jeho možnostmi. Nejspíš se narodila do špatné doby, vždycky chtěla dokázat víc, než být jen manželkou a matkou, chtěla se vydat za hranice vlastního města, vlastního malého světa a stát se někým. Všechno se jí to vlastně splní. Addie LaRue – mladá žena se smutnou duší.

Není prý radno zahrávat si s bohy. Addie měla vždy spoustu snů a přání, jejím největším přítelem byl kus pergamenu a uhel nebo volná čtvrtka papíru. Bohové ji neděsili. Občas je zkoušela, ale dvakrát se neprojevovali. Tedy ne všichni…

Addie je dívka z osmnáctého století, která uzavře dohodu s temnými bohy. Stane se nesmrtelnou. Proplouvá staletími. Stává se múzou, důležitým hybatelem dění, potkává lásky. Ale nic není zadarmo. Pro kohokoli, kdo se s ní setká, je po čase zcela nezapamatovatelná. Mrknutím ihned zapomenuta. A daný člověk ani neví, že tu byla, nebo kdy existovala… Ale jednou se to stane jinak.

Kniha je vlastně milostným příběhem, ale také hledáním smyslu existence a jejího naplnění, hledáním místa na světě a v životě i sebe sama. Román rozhodně nadchne všechny milovníky fantasy a cestování časem – v mnohém připomene spletité přízračné světy Neila Gaimana, nebo může vyvolat vzpomínku na kdysi populární seriál Highlander o životě nesmrtelných. Prostě Neviditelný život Addie LaRue je skvělé čtení, které byste neměli minout.

 

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.