I bažina může být domovem

17.08.2021 | Recenze
I bažina může být domovem

Poetická kniha o přírodě a touze mladé dívky někam patřit, která je propojena s bravurním případem vraždy, vám vyrazí dech a její závěr ve vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení. (text: Veronika Staníčková, foto: se souhlasem nakladatelství Jota)

Debutový román Kde zpívají raci, americké zooložky Delie Owensové, se stal bestsellerem The New York Times, byl nominován na množství literárních cen a filmová práva na jeho zpracování zakoupila produkční společnost Reese Witherspoonové. Rozhodně se jedná o knihu, o které toho ještě spoustu uslyšíme a která by vás neměla minout.

Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, které se postupně přibližují. Šestiletá Kya Clarková žije se svou rodinou v chatrči na pobřeží Severní Karolíny. Poté, co ji postupně opustí matka, starší sourozenci, a nakonec i otec, zůstává Kya sama v bažině, kterou nazývá svým domovem. Musí se naučit být soběstačná a důvěřo­vat lidem. Když je v roce 1969 nalezeno tělo Chase Andrewse, padne obvinění právě na holku z bažiny. Může však za Chaseovu smrt skutečně Kya?

Kde zpívají raci je kniha plná romantic­kých popisů přírody, silných emocí a před­sudků, která ukazuje, jak člověka formuje dětství a jaký vliv může mít na jeho život. Autorce se podařilo zaznamenat nejen krásu neobydlených bažin, ale i dobu, ve které záleželo na barvě pleti a původu. Nechybí ani dramatické zvraty a šokující konec.

Tato podmanivá kniha je jedinečná díky kombinaci několika žánrů, které se v ní snoubí. A právě proto bych ji doporučila všem, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, vystoupit ze své čtenářské komfortní zóny, ale zároveň se vyhnout extrémům.

Nechte se Kyou zavést do Severní Karolíny, objevte společně s ní krásy bažiny a užijte si dokonalý příběh, který se perfektně hodí do parného letního počasí.

Nepřehlédněte

Vykouzlete si letní náladu knihou! Moje velké řecké léto a Toskánské dědictví: Dvě knižní novinky, které vás přenesou na sluncem zalitý jih Evropy

17.05.2024 | Tipy na knihy

Tim Weaver: „Mám obrovské štěstí, že se psaní můžu věnovat na plný úvazek.“ V květnu vychází už třináctý díl detektivní série o Davidu Rakerovi

16.05.2024 | Rozhovory

Šikmý kostel: Literární zpráva o kraji, kde to bylo všechno trochu jinak. Knižní fenomén rozebírá ve svém eseji publicista a pedagog Martin Groman

15.05.2024 | Ostatní

Žhavá láska mezi krasobruslařkou a kapitánem hokejového týmu: Kniha Na ledě by neměla uniknout žádné fanynce romantického bestselleru Hypotézy lásky

14.05.2024 | Recenze

„Česko mi přirostlo k srdci,“ říká Julie Caplinová. Oblíbená spisovatelka v rozhovoru prozradila, že právě odevzdala rukopis příběhu, který se odehrává v Praze

13.05.2024 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.