I bažina může být domovem

17.08.2021 | Recenze
I bažina může být domovem

Poetická kniha o přírodě a touze mladé dívky někam patřit, která je propojena s bravurním případem vraždy, vám vyrazí dech a její závěr ve vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení. (text: Veronika Staníčková, foto: se souhlasem nakladatelství Jota)

Debutový román Kde zpívají raci, americké zooložky Delie Owensové, se stal bestsellerem The New York Times, byl nominován na množství literárních cen a filmová práva na jeho zpracování zakoupila produkční společnost Reese Witherspoonové. Rozhodně se jedná o knihu, o které toho ještě spoustu uslyšíme a která by vás neměla minout.

Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, které se postupně přibližují. Šestiletá Kya Clarková žije se svou rodinou v chatrči na pobřeží Severní Karolíny. Poté, co ji postupně opustí matka, starší sourozenci, a nakonec i otec, zůstává Kya sama v bažině, kterou nazývá svým domovem. Musí se naučit být soběstačná a důvěřo­vat lidem. Když je v roce 1969 nalezeno tělo Chase Andrewse, padne obvinění právě na holku z bažiny. Může však za Chaseovu smrt skutečně Kya?

Kde zpívají raci je kniha plná romantic­kých popisů přírody, silných emocí a před­sudků, která ukazuje, jak člověka formuje dětství a jaký vliv může mít na jeho život. Autorce se podařilo zaznamenat nejen krásu neobydlených bažin, ale i dobu, ve které záleželo na barvě pleti a původu. Nechybí ani dramatické zvraty a šokující konec.

Tato podmanivá kniha je jedinečná díky kombinaci několika žánrů, které se v ní snoubí. A právě proto bych ji doporučila všem, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, vystoupit ze své čtenářské komfortní zóny, ale zároveň se vyhnout extrémům.

Nechte se Kyou zavést do Severní Karolíny, objevte společně s ní krásy bažiny a užijte si dokonalý příběh, který se perfektně hodí do parného letního počasí.

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.