I bažina může být domovem

17.08.2021 | Recenze
I bažina může být domovem

Poetická kniha o přírodě a touze mladé dívky někam patřit, která je propojena s bravurním případem vraždy, vám vyrazí dech a její závěr ve vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení. (text: Veronika Staníčková, foto: se souhlasem nakladatelství Jota)

Debutový román Kde zpívají raci, americké zooložky Delie Owensové, se stal bestsellerem The New York Times, byl nominován na množství literárních cen a filmová práva na jeho zpracování zakoupila produkční společnost Reese Witherspoonové. Rozhodně se jedná o knihu, o které toho ještě spoustu uslyšíme a která by vás neměla minout.

Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, které se postupně přibližují. Šestiletá Kya Clarková žije se svou rodinou v chatrči na pobřeží Severní Karolíny. Poté, co ji postupně opustí matka, starší sourozenci, a nakonec i otec, zůstává Kya sama v bažině, kterou nazývá svým domovem. Musí se naučit být soběstačná a důvěřo­vat lidem. Když je v roce 1969 nalezeno tělo Chase Andrewse, padne obvinění právě na holku z bažiny. Může však za Chaseovu smrt skutečně Kya?

Kde zpívají raci je kniha plná romantic­kých popisů přírody, silných emocí a před­sudků, která ukazuje, jak člověka formuje dětství a jaký vliv může mít na jeho život. Autorce se podařilo zaznamenat nejen krásu neobydlených bažin, ale i dobu, ve které záleželo na barvě pleti a původu. Nechybí ani dramatické zvraty a šokující konec.

Tato podmanivá kniha je jedinečná díky kombinaci několika žánrů, které se v ní snoubí. A právě proto bych ji doporučila všem, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, vystoupit ze své čtenářské komfortní zóny, ale zároveň se vyhnout extrémům.

Nechte se Kyou zavést do Severní Karolíny, objevte společně s ní krásy bažiny a užijte si dokonalý příběh, který se perfektně hodí do parného letního počasí.

Nepřehlédněte

Chtěl jsem vytvořit nové ztělesnění upíra, který se od ostatních liší, říká Victor Dixen a proměnil krále Slunce v despotického vampýra

27.11.2022 | Rozhovory

Knihy, které skrývají tu správnou dávku motivace, nemusí být jen od známých autorů jako je Matt Haig nebo Mark Manson

26.11.2022 | Knižní zajímavosti

Tři kila a 1150 stran. Obsáhlá historická práce o Hitlerovi a třetí říši obsahuje řadu překvapivých odhalení, říká překladatel Martin Pokorný

25.11.2022 | Rozhovory

Autobiografický román Náraz od trojice německých autorů je o Berlíně osmdesátých let s příměsí tehdejšího Československa

24.11.2022 | Recenze

Po výhře v povídkové soutěži bylo psaní intenzivnější, říká nevystupující stand-up komik Michal Ježek

23.11.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.