U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy
U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

Pokud máte rádi napětí, zvraty a tajemství, připravili jsme pro vás tipy na tři nově vydané knihy, díky kterým zapomenete na vše kolem sebe. Tyto temné perly vás vtáhnou do svých příběhů a nebudete se moci dočkat, co se stane dál. Připravte se na podzimní adrenalinovou jízdu mezi stránkami těchto knih, které právě dorazily na knihkupectví a čekají jen na to, až je otevřete!
 

Dívka v mlze
Barbora Bernátová

V zapomenuté chatové osadě u Košic byla brutálně zabita mladá žena. Kapitán David Meizner a jeho kolegyně kapitánka Ema Kopecká se vydávají po jejích stopách do vesničky pod Tatrami, kde se narodila. Proč kdysi odešla do Bratislavy a co ji přimělo se vrátit? Pátrání komplikuje nejen pavučina dávných tajemství, ale i Davidova svérázná povaha…


Vyšlo v nakladatelství Metafora.

 

Mělčina
Holly Craigová

Dobrodružný příběh se silnou hrdinkou, která se díky okolnostem ocitne ve velmi nebezpečné situaci.

Co vše dokáže zvládnout matka, když jsou ohroženy životy jejích dětí i její vlastní? Po vraždě v sousedství se celá rodina musí dát na útěk. Jejich dobrodružná plavba skončí na ostrově, ze kterého zdánlivě není úniku.


Vyšlo v nakladatelství Cosmopolis.

 

Velice dlouhé schody
Jaroslav Velinský

Bezděčný detektiv Ota Fink – v civilu soustružník – se začátkem léta 1960 dostane k řešení dalšího případu, zmizení manželky číšníka Štechra. Další podivné okolnosti, včetně nálezu zakopané lidské hlavy v lepenkové krabici, svědčí o tom, že v okolí řádí bestiální vrah. Podaří se Otovi vyřešit případ záhadných zmizení a odhalit tajemného fantoma?


Vyšlo v nakladatelství Mystery Press.

 

Text: se svolením nakladatelství Metafora, Cosmopolis a Mystery Press
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.