Mafiánská romance a hit z Wattpadu: První díly bestsellerových sérií, jež trhají v zahraničí rekordy, konečně vychází také u nás!

24.10.2023 | Tipy na knihy
Mafiánská romance a hit z Wattpadu: První díly bestsellerových sérií, jež trhají v zahraničí rekordy, konečně vychází také u nás!

Dny se začínají krátit a přichází období, které všichni knihomolové milují – podzim. Pokud se ale nemůžete rozhodnout, jakou knihu ke čtení vybrat, možná vás zaujme některá z našich novinek. Tentokrát si představíme teenagerovskou romanci Vzplanutí: První kolo a slow-burn mafiánskou oddechovku Asher Black.
 

Vzplanutí: První kolo


Vyšlo v říjnu v nakladatelství Red.

První díl ze série Vzplanutí určitě potěší fanoušky young adult románů. Vypráví příběh Viktorie, jež byla posledních sedmnáct let průměrnou dívkou s průměrným životem. Pochází z dobře situované rodiny, ve škole je oblíbená, chodí na nikdy nekončící party, hádá se s bratrem a má přísnou matku.

Když se Viktorie seznámí s tajemným chlapcem, její život se otáčí vzhůru nohama. Stačí jediný pohled a pár slov a její osud je zpečetěn. I když jí matka vždycky vštěpovala, že dodržováním pravidel se vyhne nebezpečí, ukazuje se, že když jde o muže, nic z toho, co se za ty roky naučila, neplatí. A to ještě netuší, že ten arogantní kluk je hvězdou nelegálních boxerských zápasů, proti kterým její matka už roky ostře vystupuje.

Říká se, že zakázaná láska chutná nejlíp. Co když ale zničí všechno, co jste celé roky budovali?

První ohlasy

Román v česku zatím neznámé autorky Katarzyny Barlińské píšící pod pseudonymem P. S. Herytiera, jež získal příznivce na platformě Wattpad, láká čtenáře na příběh lásky plné bolesti, toxicity, vášně, radosti i smíchu. Nabízí autentický pohled na komplikovaný život současných teenagerů na základě čehož se může chlubit stovkami kladných hodnocení. Zahraniční čtenáři na díle oceňují, že autorka vykreslila pocity hlavních postav tak opravdově, že měli pocit, jako by se hlavními hrdiny románu stali oni sami. Vydáte se po stopách lásky plné temnoty a spalující vášně s námi?
 

Asher Black


Vyšlo v říjnu v nakladatelství Red.

Co byste očekávali po tom, co se stanete svědky nelegálního obchodu a zavoláte policii na mafiánského bosse? Ať už hádáte cokoliv, určitě to nebyla žádost o ruku.

Hlavní hrdinka prvního dílu série Pět syndikátů od Parker S. Huntigton se dostala do nevídané situace. Poté, co zavolala policii na vlastníka jednoho z newyorských barů, očekávala jistou smrt. Oním majitelem byl totiž Asher Black, mafiánský boss a jeden z nejbohatších mužů New Yorku. Když se proto pár dní po incidentu Asher objeví u ní na univerzitě a nabízí jí zaplacení školného a práci, domnívá se, že je to vtip. Není. Má to ale háček: musí předstírat, že je jeho snoubenka.

Proč si knihu přečíst

Asher Black je prvním dílem, který u nás bestsellerové autorce USA Today, Parker S. Huntington, vychází. A zdá se, že uvést na český trh právě první díl série Pět syndikátů byl ten nejlepší možný nápad – zahraniční čtenáři román označují za její nejpovedenější dílo. Vyzdvihují především autorčino originální pojetí mafiánské romance nabízející postavy, mezi kterými panuje nevídaná chemie, vtipné dialogy, poutavý děj a hlavního hrdinu, z jehož chování se podlomí kolena nejedné čtenářce…


 

Text: Marie Svobodová
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.