Od nenávisti k lásce – klasická romantická linka ve španělských kulisách a téměř hmatatelná chemie mezi hlavními hrdiny

04.07.2023 | Recenze
Od nenávisti k lásce – klasická romantická linka ve španělských kulisách a téměř hmatatelná chemie mezi hlavními hrdiny

Recenze Nely Vackové: Temperamentní Španělka žijící ve víru velkoměsta New York – to je Catalina Martínová. Že je za jejím útěkem do ciziny skryta ne úplně růžová minulost, jde zatím do pozadí, před Linou se totiž objevuje mnohem větší problém. Její sestra se vdává a ženichovým svědkem nebude nikdo jiný než Linin bývalý přítel, který si už stačil sehnat snoubenku, zatímco ona stále vede osamělý život.

V sázce je její pýcha i hrdost, a tak se Catalina rozhodne tento osobní souboj stůj co stůj vyhrát. V návalu odvahy proto oznámí své mamá, že na svatbu do Španělska dorazí, a to i se svým přítelem. Jenže kde ho má vzít? Z neznámých důvodů jí nabídne pomoc její kolega z práce a úhlavní nepřítel Aaron Blackford. Podle Liny to nepřichází v úvahu, ale čas utíká tak nemilosrdným tempem, že je donucena jeho společnost přijmout, aby se před rodinou neztrapnila. On si zahraje jejího novio, a ona na oplátku… kdo ví. Předstírání zamilovaných hrdliček jim jde bravurně, jen Lina se začíná ztrácet v tom co je hra, a co je skutečnost. Bude schopna znovu vkročit do té samé řeky, když ji sled událostí dostane do pozice, ze které se naposledy oklepávala několik let?

Romantická linka od nenávisti k lásce, tak častá, že už snad ani není možné vykřesat z ní něco víc. Tak tuto mou myšlenku autorka rázně smetla ze stolu hned po několika stránkách. Aarona  vykreslila jako tajemného a charismatického mladého muže, tudíž si ho nešlo nezamilovat. Čím častěji se objevoval na scéně, tím víc s ním přicházela ta správná atmosféra, která přehlušila někdy až nelogické chování Liny. Čím si mě ovšem příběh nejvíce získal, to je jiskření. Umění hodné ocenění, když se podaří vytvořit takovou chemii jako mezi sebou má Lina s Aaronem. „Obyčejný“ list papíru vyvolá čtenáři motýlky v břiše, překvapí ho, a to i přes všechna klišé. V závěsu za španělskou atmosférou se dostavily také pikantnější scény. Zde má kniha tendenci sklouzávat k přeslazené komedii, především co se konce týče, ale autorka to zvládne vyvážit.

Láska po španělsku mě přivedla na romantickou notu, pobavila a zahřála u srdce. Pokud tuto knihu minete, nebudete sice vědět, o co přicházíte, ale bude toho dost.

 

Text: Nela Vacková
Foto: se svolením EUROMEDIA GROUP

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.