Deset tipů na skvělé knihy, které byste si měli přibalit na dovolenou. Ať už toužíte po odpočinkovém čtení, nebo něčem k zamyšlení – mezi těmito tituly si jistě vyberete

04.07.2024 | Tipy na knihy
Deset tipů na skvělé knihy, které byste si měli přibalit na dovolenou. Ať už toužíte po odpočinkovém čtení, nebo něčem k zamyšlení – mezi těmito tituly si jistě vyberete

Léto, prázdniny, dovolená, pohoda, relax, odpočinek, a také čas a prostor začíst se do našich pečlivě vybraných knižních tipů. Dnes jich pro vás máme přesně deset!
 

Láska za mizerných dní
Ewald ArenzVyšlo v nakladatelství Host.

Může člověk s životními zkušenostmi najít ve zralém věku – znovu či poprvé – velkou lásku? Clara a Elias od prvního setkání vědí, že patří k sobě. Eliasovi je jasné, že se musí rozejít se svou přítelkyní Verou a zůstat s Clarou. Pro Claru zase nastává čas, aby se vzdala své samoty. Po divokém štěstí počátečních dnů následuje první zkouška…

 

Kočovný biograf pana Saita
Annette BjergfeldtováVyšlo v nakladatelství Host.

Hřejivý román o neposedných střevících na tango, životních úletech a lásce ve všech jejích podobách. Revoluce donutí Fabiolu s dcerou Litou uprchnout z Argentiny na malý ostrov nedaleko Kanady, kde žije spousta výstředních postaviček. Zatímco se Lita snaží zorientovat v novém prostředí, její osud zcela změní návštěva kočovného biografu.

 

Když přeskočí jiskra
Donna AshcroftováVyšlo v nakladatelství Cosmopolis.

Bea a Niklas žijí přes třicet let ve spokojeném manželství. Když se jednoho dne z malicherné hádky stane manželská krize, Bea stále věří, že jejich manželství je nezlomné. Dokud Niklas nepožádá o rozvod. Román oceňované autorky nominovaný na švédskou knihu roku 2022 nabízí několik pohledů na hořkou zkušenost, která převrací život naruby.

 

Ultrazpracovaní lidé – Proč nemůžeme přestat jíst věci, které nejsou jídlo, a co s tím?
Chris van TullekenVyšlo v nakladatelství Jan Melvil Publishing.

Vydejte se na fascinující a zároveň děsivou cestu do světa ultrazpracovaných potravin. S pomocí vědy odhalíte, co skutečně jíte a proč moderní strava vede spíše než ke zdraví k chronickým nemocem.
Autor rozkrývá znepokojivé výrobní procesy a zákeřné marketingové taktiky, které nás nutí po těchto chemických pochoutkách sahat znovu a znovu.

 

Jako vždycky - O tom, co se nikdy nemění
Morgan HouselVyšlo v nakladatelství Aurora.

Od autora jedné z nejprodávanějších knih na světě Psychologie peněz. Kniha Jako vždycky vás vybaví schopností přemýšlet o rizicích a příležitostech, abyste si dokázali lépe poradit s nejistotou, kterou přináší budoucnost. Vyzbrojeni těmito novými znalostmi a sebejistotou se můžete vydat na cestu k lepšímu životu.

 

Rozsudek smrti
Anthony HorowitzVyšlo v nakladatelství Argo.

Ve víně je prý pravda. Někdy se v něm však může skrývat i smrt.

Úspěšný rozvodový právník je zavražděn ve vlastním domě. Že by si některou protistranu znepřátelil víc, než je slučitelné se životem? Poutavé a zábavné vyprávění plné holmesovských dedukcí a falešných stop. Horowitzovi vraždy zkrátka vycházejí – a to nejen knižně.

 

Staré šumavské legendy
Hynek KlimekVyšlo v nakladatelství Cosmopolis.

Začtěte se do napínavých příběhů z dávných dob Šumavy. V deseti kapitolách obohacených o překrásné ilustrace jsou zachyceny i dosud nikým nepublikované pasáže z prastarého lidového vyprávění. Dozvíte se tak mimo jiné, co tropil nebezpečný Klepálek, kdo zneužil dar Lesní matky nebo co má na svědomí Morová bába.

 

První slovo platí
Elston AshleyVyšlo v nakladatelství Metafora.

Evie Porterová má vše, co by si krásná žena z amerického Jihu mohla přát: milujícího přítele, dům se zahradou, přátele. Je tu ale háček: Evie Porterová neexistuje... Nejdřív se vybere identita. Potom cílová osoba. Pak dojde na práci. Tahle zakázka je ale jiná. Evie ví, že jí její tajemný šéf přestal věřit a jediná chyba ji může stát život.

 

Česká démonologie
Tucet příšerných strašidel Čech, Moravy a Slezska
Kravčík JanVyšlo v nakladatelství Grada.

Všichni je známe. Strašidla. V českých zemích sídlí, co naši předci pamatují, a možná ještě déle. A přestože je novodobé pohádky přetvořily do mnohdy roztomilé podoby, původně se jednalo o nelítostná, mstivá a krvelačná stvoření. Seznamte se s nimi v tomto ojedinělém historickém přehledu s působivými ilustracemi.

 

Když žena píše ženě
Jana Brázdilová, Ivana BartákováVyšlo v nakladatelství Universum.

Čtrnáct výjimečných žen. Martina Viktorie Kopecká, Veronika Sovadina Kašáková či Jitka Vodňanská… Všechny do jedné napsaly dopis a odkryly v něm části svého nitra. Věnovaly ho jiným ženám i sobě samým. V navazujících rozhovorech poznáváme osobnost každé z nich. Dopis je svědectvím okamžiku i nekonečnou inspirací. Kdy naposledy jste (si) nějaký napsali?

 

 

Text: se svolením nakladatelství Aurora, Cosmopolis, Universum, Grada a Argo
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.