Letní knižní tipy pro děti přinášejí všehochuť příběhů pro všechny věkové kategorie a nechybí ani motivační literatura

19.07.2023 | Tipy na knihy
Letní knižní tipy pro děti přinášejí všehochuť příběhů pro všechny věkové kategorie a nechybí ani motivační literatura

Prázdniny jsou obdobím, kdy mohou děti zažít nejrůznější dobrodružství. Nové zážitky nečekají jen na výletě v lese nebo na pláži u moře, ale také na stránkách knížek, do kterých se přes léto ponoří. Pokud hledáte inspiraci na čtení pro děti, máme pro vás hned pět skvělých tipů na knižní novinky, mezi kterými si vybere každý. A nechybí dokonce ani motivační literatura!
 Player vs. player: Souboj týmů

Megan K. England

Vyzkoušejte si své schopnosti v nelítostných PvP soubojích! Epického turnaje společnosti Hurricane Games se mohou zúčastnit jen ti nejlepší. Čtyři hráči, kteří jsou skvělí jako jednotlivci, vytvoří zdánlivě nezastavitelný tým… ale bude to na výhru stačit? A pomůže jim to zvládnout problémy v reálném světě? (Pikola)

 

Kouzla jednorožců – Plamínek

Daisy Meadowsová

Anežka a Eliška se dostanou do světa bájných jednorožců, kde potkají jednorožce Plamínka, jehož posláním je přinášet zemi teplo. Ten ale přišel o svůj kouzelný přívěsek a zemi hrozí věčná zima. Dokážou Plamínkovi pomoct, aby znovu získal svou kouzelnou moc? (Bambook)

 Kam jsi zmizela?

Tillie Waldenová

Bea na útěku z domova potkává automechaničku Lou, společně ujíždí před komplikovanými vztahy i traumaty. V dojemné road movie autorka skládá poctu svým vzorům v čele s Hajaem Mijazakim. Kdo se na tuto cestu do fantazie vydá, tomu zůstane v paměti ještě dlouho po otočení poslední nádherně nakreslené stránky. (Paseka)

 

Nenechám se přeprat vztekem!

Christina Kress

Každý se někdy naštve. Když se ale vztekem necháváme přeprat, možná se s námi ostatní děti nebudou chtít až tak moc kamarádit. Co si ale máme počít se svými emocemi? Hravý průvodce nabízí 35 jednoduchých strategií, které tě naučí se ovládat.  Je jen na nás, jak se svým vztekem budeme zacházet. (Portál)

 

Obrázkové logočtení (L, R, Ř)

Kateřina Sýkorová, Eva Rémišová

Kniha obsahuje 20 krátkých příběhů, které v sobě snoubí logopedické pohádky a obrázkové čtení. S mladšími dětmi je tedy možné procvičovat výslovnost pouze na obrázcích, které doplňují do čteného textu, starším je pak možné celou knihu nabídnout ke čtení s větším zastoupení slov s procvičovanou hláskou. (Portál)
 

 

Text: se svolením nakladatelství Portál, Pikola, Bambook, Paseka
Foto: Lucie Hněvsová, se svolením nakladatelství Grada

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.