Láska ve špičce italské boty: Díky knize rozhlasové moderátorky Blanky Malé si užijete slunné dny v Kalábrii, i když sedíte na gauči v Praze

06.07.2023 | Recenze
Láska ve špičce italské boty: Díky knize rozhlasové moderátorky Blanky Malé si užijete slunné dny v Kalábrii, i když sedíte na gauči v Praze

Vydejte se na cestu do jižní Itálie, až do špičky italské boty, do Kalábrie. Vychutnejte si sluneční paprsky, užívejte sílu moře, ochutnejte místní dobroty a zažijte (nejen) letní lásku.

Recenze Evy Francové: Blanka se rozhodne, že změní svůj život. Je jí třiapadesát, je třikrát rozvedená a cítí, že ji to táhne na jih. Je jím doslova přitahována jako magnetem. Sebere odvahu, nasedne sama do letadla a vyrazí si splnit svůj sen. To ještě netuší, že se jí vyplní i přání, které zanechala v malém kostelíku v Tropee.

Blanka Malá je nejen autorkou knihy, ale také rozhlasovou moderátorkou a ženou, která se rozhodla vzít život do vlastních rukou. Poznáme její život v Čechách i u moře. Kromě cest do Itálie nás nechá nahlédnout také do svého soukromí a poodhalí i osobní problémy s dcerou Annou a nelehké životní situace.

Příběh je psaný s lehkostí a s humorem, je milý i úsměvný. Nechybí tu však i dojetí a vážná témata. Psáno o životě a ze života, nejednou se tak v příběhu můžete najít sami, nebo narazíte na situace, které už dobře znáte.

Miluji životopisné i cestopisné knihy. Zde jsem dostala rovnou oboje. Krásy Itálie tu autorka popisuje tak, že máte sto chutí se tam rozjet a užít si slunné dny na jihu Evropy. Poznáte zde i italskou povahu, zvyky místních lidí, ale i krásná místa a sílu moře. Jelikož se kniha odehrává v nedávných letech, je tu také skvěle popsáno, jak ovlivnila pandemie mysl Italů.

Samozřejmě tu nesmí chybět ani dobré jídlo. A to včetně receptů! Znáte třeba takový Pignolata calabrese? Pokud ne, tak věřte, že je to dezert, na který se vám budou sbíhat sliny, jen o něm budete číst. Nebo dáváte přednost těstovinám? Pak si rozhodně připravte domácí Tagliatelle all´uovo tak, jak je uvařila signora Domenica.

Při čtení mě mockrát napadlo, že musím znát Blanku dlouhá léta. Bylo to, jako když se sejdou kamarádky u skleničky dobrého vína a vyprávějí si, co všechno zažily od té doby, co se naposledy viděly.


Knížku si s sebou rozhodně přibalte na dovolenou, je to ideální čtení na léto a bude vám milou společnicí třeba někde u vody.


 

Text: Eva Francová
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.