Láska mezi řádky: Dokonalé propojení jiskřivé romantiky a kouzelného světa Disneylandu. Objevte osmadvacetiletou autorku bestsellerů Lauren Asher

09.11.2023 | Tipy na knihy
Láska mezi řádky: Dokonalé propojení jiskřivé romantiky a kouzelného světa Disneylandu. Objevte osmadvacetiletou autorku bestsellerů Lauren Asher

Láska mezi řádky je prvním dílem romantické série Miliardáři z Dreamlandu sledující osudy tří bratrů pocházejících z miliardářské rodiny. Než si však povíme více o úvodním díle série, představíme si její autorku Lauren Asher.
 

Osmadvacetiletá milovnice Taylor Swift je v USA oblíbenou tvůrkyní románů pro ženy a řadí se mezi bestsellerové autory USA Today nebo Wall Street Journal. Nikdy si neodepře kvalitní spánek a nejčastěji sní o poznání všech míst, do nichž jsou zasazeny její příběhy. Její největší zálibou je vymýšlení hrdinů, jenž sice mají své mouchy, ale i přesto (nebo právě proto) si je každý zamiluje. Jinak tomu nebude ani v Lásce mezi řádky.

Láska hory přenáší… Nebo ne?

Zábavní parky, produkční společnosti a pětihvězdičkové hotely. To všechno by mohlo být miliardáře Rowana, kdyby zrenovoval Dreamland. Byl by pak ale šťastný? Rowan je přesvědčen, že na někoho, jako je on, žádné „šťastně až na věky“ nečeká. Jednoho dne však do jeho života vstoupí Zahra. Mladá žena mu v opilosti odešle projekt kritizující nejdražší horskou dráhu v Dreamlandu a očekává, že za to bude náležitě potrestána. Rowan Kane jí však, zcela překvapivě, nabídne práci snů.

V novém zaměstnání to Zahra nebude mít jednoduché – její šéf je nedotknutelný, tvrdohlavý a protivný. Rowan je ze své nové posily v týmu nejprve nadšený. Pak ale udělá chybu. Přestane se bránit vzájemné přitažlivosti a Zahru políbí. Také Zahra k Rowanovi cítí pokaždé, když je nablízku, zvláštní náklonnost. Ta ale zmizí v momentě, kdy odhalí jeho tajemství.

Nastal čas Rowana naučit, že některé věci nespraví ani peníze.

Proč si knihu přečíst?

Ohlasy ze zahraničí nalákají k přečtení Lásky mezi řádky i toho největšího skeptika. Čtenáři ji často pokládají za nejlepší „grumpy/sunshine“ román, jež kdy četli (grumpy/sunshine je označení pro knihy, v nichž je jeden z hlavních hrdinů nevrlý protiva a druhý je jeho pravý opak, který dělá svět lepším pozn. red.). Nepříjemný bručoun Rowan a všemi milovaná Zahra dohromady vytvářejí příběh, který vás donutí zůstat vzhůru celou noc a u něhož se budete smát, plakat i dojímat zároveň. Připravte se ale na to, že kniha je velmi návyková: během čtení budete svědky nemístných žertů, neskutečné chemie a hlubokého souznění. Láska mezi řádky je plná magické a místy i pěkně žhavé romantiky a my se nemůžeme dočkat, až ji na vlastní kůži okusíte.

 

Text: Marie Svobodová
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.