Nechte se unášet na magické vlně: Knížka Kordélie a kloboučníci o svérázné holčičce, která se pasuje do role detektivky, baví děti i dospělé

10.09.2023 | Recenze
Nechte se unášet na magické vlně: Knížka Kordélie a kloboučníci o svérázné holčičce, která se pasuje do role detektivky, baví děti i dospělé

RECENZE: Kordélie Kloboučníková patří do rodiny, která se řadí ke vznešeným Tvůrcům šatů a obuvi – Rukavičkářům, Kabátníkům, Hodinářům, Ševcům a Kloboučníkům. Ti do každého svého výrobku skrývají kus magie a propůjčují jim kouzelnou moc. Kordélie se nemůže dočkat, až se bude moct začít učit jejich rodinnému řemeslu – tedy kloboučnictví. Musí ovšem dosáhnout určitého věku, a tak se zatím jen dozvídá o kouzelných přísadách a sní o prvním klobouku, který jednou vyrobí.
 

Vlna dobrodružství se Kordélii vřítí do života naprosto nečekaně. Během jediného dne zjišťuje, že se její tatínek ztratil na moři a nikdo nepřežil. Malé Kloboučníkové je ale jasné, že co je ztraceno, lze také najít. Stojí tedy před těžkým úkolem zjistit pravdu o zmizení svého otce. Ještě téhož dne, při předávání soustředivého klobouku panu králi, se zjeví další problém. Proč se Kordélii zdá, že někdo touží po válce mezi Anglií a Francií, a také po pádu Tvůrců, kteří by mohli svým mírovým oblečením zabránit bojům?

Kordélie se pasuje do role detektivky. Proč je pravda někdy zašmodrchaná jako klubko nitek? Má Kordélie šanci spolu se svými kumpány porazit zlo?

Přichází dobrodružná cesta, která bude bavit jak děti, tak i dospělé. Na cestě plné kouzel, která jsou originálně pojata, následujeme Kordélii, svéráznou holčičku, která oplývá zvídavostí a statečností.

Společně s ní se pohybujeme po tmavém Londýně, který získal závoj z magie. Autorka dala v našich představách tomuto místu naprosto jiný nádech. Vzala nás na procházku do jiné doby, co šlo, to zahalila kouzly a vytvořila atmosféru, díky které na mě kniha zapůsobila nejvíce.

Mimo to se může kniha chlubit vychytávkami, jako jsou ilustrace, mapa nebo glosář. Takové doplňky ocení přece každý čtenář.

Možná překvapivou informací je, že se jedná o první díl série. Ale rozřešení hlavní zápletky čtenář dostane, to bez obav. Jen na konci si autorka nenápadně připraví půdu na pokračování.

Nechte se unášet na magické vlně a užijte si čtení naplno, tahle kniha za to stojí.

 

Text: Nela Vacková
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

Královna českého hororu – Kateřina Surmanová: Autorka bestselleru Šepot z lesa přichází s děsivou novinkou, která se odehrává na jižní Moravě

22.09.2023 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.