Jakou knihu byste si zabalili na dovolenou?

27.07.2022 | Knižní zajímavosti
Jakou knihu byste si zabalili na dovolenou?

Dobrých knížek na dovolenou není nikdo dost, proto jsme se rozhodli oslovit také osobnosti knižního světa, aby čtenářům doporučili nejlepší čtení pro dovolenkové dny. Ať už pojedete na chatu, chalupu, k moři nebo do hor, s našimi knihami si určitě odpočinek užijete. (text: magazín Knihkupec, foto: Štěpánka Levá)

Štěpánka Mrázková
PR manažerka nakladatelství Grada

Z příjemně pracovních důvodů jsem se začetla do romantického příběhu Emily Henryové, který loni vyšel pod názvem Letní sázka, a vřele vám ho doporučuji na dovolenou. Já jsem sáhla po anglickém originálu Beach read. Čeká na mne ještě druhý díl Ságy rodu Floriů, kniha od Marka Haddona a pár dalších úlovků ze Světa knihy.

Jana Kaizrová
PR manažerka Nakladatelství Slovart

Pro mě přichází letní mare, sole, amore s prvními slunečními jarními paprsky. Ale Eva, ta má pocit, že v životě zaspala mnoho důležitých okamžiků. A s tím je teď konec. Nasedá na vlak a doufá, že na konci cesty prostorem i časem se jí podaří vyjasnit otevřené otázky jejího dětství. Eva spí, dramatický příběh z jižního Tyrolska, je kniha, kterou byste si na vaši cestu na dovolenou určitě měli přibalit.

Helena Herynková
On-line marketing nakladatelství Rosier

Na dovolené by nám měly dělat společnost knížky, u nichž si opravdu odpočineme. Proto bych vám doporučila přibalit Třešně v rumu. Je to neskutečně vtipné, trefné a místy škodolibě dojemné vyprávění o autorčině neuvěřitelné cestě na Kubu s dědou, zapřisáhlým komunistou, a o všem, co se jim přihodilo. Jestli jste trochu jako já, neberte si knihu mezi lidi, při čtení jsem musela několikrát vysvětlovat (třeba v tramvaji), že nejsem hlučný, smějící se blázen, ale ta knížka je prostě jen tak vtipná.

Veronika Černucká
Autorka detektivek

Na dovolenou doporučuji nestárnoucí klasickou detektivku Smrt na Nilu od Agathy Christie. Ideálně se hodí k návštěvě Egypta. Jen riskujete, že se spálíte, protože ji neodložíte, dokud nebudete na poslední stránce. A pokud by jedna byla málo, tak přidávám ještě Jatka Leeho Childa s hlavním hrdinou Jackem Reacherem. To je silně návykové čtení.

Lucie Zelinková
Knižní influencerka a marketérka

Jde napsat dobrou romantickou sérii, kde bude dostatek vášně a milostných aférek, a zároveň tam akcentovat feministickou linku? Jistě, už jste chtěli odpovědět, že ne, že je to blbost, ale tady vás zastavím. Autorce série Rebelky z Oxfordu Evii Dunmore se přesně tohle povedlo. Zároveň je to celé svěží, vtipné, oddychové čtení, které bude vynikajícím parťákem na letní dovolenou k moři, nebo třeba na chatu. Nebudete mít totiž pocit, že marníte čas jen čistou, jednoduchou knížkou, ale zároveň je to čtení absolutně lehoučké.

 

Nepřehlédněte

Edita Vojtková: „Jsem do Bolívie zamilovaná. Každý den v kterémkoliv ročním období tu vychází slunce. Díky tomu jsou lidi veselí.“

18.04.2024 | Rozhovory

Na letošní Svět knihy dorazí dvě královny feel-good romantiky: Julie Caplinová své české fanoušky navštěvuje každý rok, pro Jenny Colganovou je to poprvé

17.04.2024 | Knižní zajímavosti

Fenomén Darcy Coates: Autorka duchařských bestsellerů se představuje v pro ni neokoukané disciplíně. V knize Smrt v domě Gillespieů najdete čtyři hororové povídky

16.04.2024 | Tipy na knihy

Karin Lednická: „Nejsem autorka, která svá témata opouští, když udělá tečku za poslední větou." Do knihkupectví právě přichází závěrečný díl trilogie Šikmý kostel

15.04.2024 | Rozhovory

Láska, smrt a všechno zlý: Hororová detektivka od českého autora. Strašidelné rodinné drama, v němž neschází napětí, břitké dialogy a přenádherná grafika

13.04.2024 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.