Kniha Pravda o cukru je nejen pro ty, kdo se snaží zhubnout, ale hlavně pro ty, kteří se chtějí cítit ve svém těle lépe

24.06.2023 | Recenze
Kniha Pravda o cukru je nejen pro ty, kdo se snaží zhubnout, ale hlavně pro ty, kteří se chtějí cítit ve svém těle lépe

Recenze Evy Francové : Máte často špatnou náladu, málo energie, vrásky, akné, nadváhu nebo i závažnější problémy jako je cukrovka druhého typu a kardiovaskulární problémy? Za spoustou, nejen těchto, zdravotních obtíží stojí cukr. Ať ho sníme v jakékoliv podobě, v těle nám pak koluje jako molekula glukózy. A když je její hladina příliš vysoká, nedělá nám to dobře. Jak je možné ji kontrolovat jen podle toho jak a co jíme? Autorka Jessie Inchauspé nám přináší deset snadných triků, jak mít svůj cukr pod kontrolou.

Tato kniha mě na první pohled zaujala svou krásnou obálkou, na druhý svou anotací. Musím se však přiznat, že jsem se obávala, že to bude moc složité až lékařské. Přeci jenom je autorka biochemička a vědcům je někdy těžké porozumět. Ale bála jsem se zbytečně. Hned po pár stránkách jsem zjistila, že je to psáno lidsky, jednoduše, ale stále odborně. Text rozhodně pochopí každý, kdo se alespoň trošku zajímá o své zdraví.

Není to knížka jen pro ty, kdo se snaží zhubnout, ale pro všechny, které trápí menší či větší zdravotní obtíže, a hlavně pro ty, kteří se chtějí cítit ve svém těle lépe.

Deset rad, díky nimž budete zdravější

V knize najdeme tři části. V první nám autorka vysvětlí, co je to glukóza a jakou funkci má v našem těle. Ve druhé se dozvíme, jak glukóza a glukózová špička ovlivní naše zdraví a ve třetí najdeme deset kroků, jak glukózovou špičku ovlivnit.

Právě těchto deset tipů nás dovede k pochopení, jak správně jíst a lépe se starat o své tělo. Vypište si je třeba na ledničku, ať je máte stále na očích.

Jsou to všechno jednoduché návody, jak změnit své stravování. Zvládne je rozhodně každý a můžete si vybrat jen některé tipy, nebo je spolu různě kombinovat. Garantuji, že vás kniha nakopne a hned začnete dělat drobné změny, ať už v jídelníčku, nebo v pohledu na vaše jídlo.

Nechybí tu ani konkrétní případy různých lidí, kterým tento návod pomohl v jejich zdravotních obtížích a také nám tu autorka připravila tipy na zdravé kombinace jídel.
 

Zkuste se cítit zase lépe jen díky jídlu!Text: Eva Francová
Foto: se svolením nakladatelství Jota

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.